FOTO/ Si dukej sot zona e preferuar e durrsakëve para se ora të shënonte 13:00

04/04/2020 - 16:42

Janë bënë kaq shumë ditë që qëndrojmë të izoluar sa me siguri të gjithë e kemi harruar numrin e tyre.

Por e rëndësishme është që të mbajmë mend gjithmonë qëllimin e mirë; shpëtimin e jetës, gjë të cilët durrsakët nuk e kanë harruar.

Kjo duket nga fotot e shkrepura sot nga LSA në shëtitoren "Taulantia" aq të preferuar për qytetarët para orës 13:00 kur ende lejohej dalja nga shtëpia, jo për të shëtitur por për të mbaruar punët e nevojshme.

Kjo pjesë e qytetit të Durrësit, që në një ditë normale pranvere do të gumëzhinte nga zërat e fëmijëve dhe të rriturve, sot është e heshtur.

Janë të pakët qytetarët që kanë vendosur të lënë shtëpitë dhe ballkonet për të shijuar rrezet e diellit pranë detit.

Kujtojmë se prej orës 13:00 të ditës së sotme deri të hënën në orën 5:00 të mëngjesit çdo subjekt do të qëndrojë mbyllur dhe asnjë qytetar nuk do të lejohet të dalë nga banesa në kuadër të masave të qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në orët e mesditës, vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Europa Nostra i ka drejtuar sot një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, një javë pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Një 12-vjeçare është larguar nga banesa e saj në lagjen nr.4 në Durrës.

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero i është përgjigjur pedagogut Erion Kristo i cili një ditë më parë tha: "Ajri të shëron?

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të

Zbardhen detaje të reja nga grabitja spektakolare në Tiranë, ku Donald Hoxha bashkë me Gentian Kanen vodhën mbi 250 milionë lekë nga maki

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar së gjatë 24 orëve janë identifikuar 9 raste të reja me COVID-19.

Ditën e martë, 26 maj, mbushen plot 6 muaj nga tërmeti i fund nëntorit të vitit të kaluar, që la pas shkatërrime të shumta në Durrës.

Ambasada Amerikane në Tiranë uron festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë.