Fundjava risjell radhë të gjata në Morinë, pushuesit kosovarë nisen drejt bregdetit shqiptar

31/07/2020 - 11:48

Një numër i madh qytetarësh kosovarë, që në orët e para të mëngjesit të sotëm u nisën drejt bregdetit shqiptar për të kaluar fundjavën. Shumica prej tyre do ta kalojnë festën fetare të Kurban Bajramit në Shqipëri.

Edhe pse shifrat e të prekurve dhe të viktimave prej COVID-19 janë në rrije, kosovarët përsëri nuk shfaqin frikë nga prekja e virusit. Rradhë të gjata automjetesh janë krijuar në doganën e Morinës. Kujtojmë se fundjavën e kaluar vendi ynë u vizitua nga 40 mijë kosovarë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë në daljen e sotme publike njoftoi se 6 persona kanë humbur jetën nga Covid në 24 orët e fundit. 

Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket masave të ruajtjes së shëndetit

Përmbaruesit e dyshojnë ministren e Drejtësisë se po tejkalon kompetencat që i kanë dhënë ligjet e reformës në drejtësi për profesionin e

Përmes një postimi në Facebook, gazetarja e kronikës Anila Hoxha ka paralajmëruar se një tjetër emër i njohur i botës së krimit do të kth

Pedagogu i Universitetit të Arteve dhe skulptori i njohur, Arben Bajo humb betejën me Covid-19.

Këtë të diel, deri në mesditë moti parashikohet të mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta.

“Është taktika që ndjek korrupsioni i nxitur nga babëzia. Gjithçka fillon dhe mbaron te babëzia.”

Zhvillimi i një ceremonie celebrimi në anijen e rojes bregdetare, i ka kushtuar vendin e punës zv.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 124 persona janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit, nga të cilet 4 jane regjistruar ne