Hyn në dyqan në Durrës dhe lë makinën ndezur, ia vjedhin direkt

11/12/2017 - 15:07

Një person që ka ndaluar për të blerë në një dyqan në Durrës, për shkak të një pakujdesie nga ana e tij, i kanë vjedhur makinën.

Shtetasi Sh. Ç.,  vjeç 56, banues në Durrës, kishte ndaluar në një dyqan, por kishte lënë makinën ndezur pikërisht para dyqanit.

Hajduti ka përfituar nga ky moment dhe ia ka marrë menjëherë makinën tip “Alfa Romeo” duke ikur me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20:30, në lagjen nr.17/1.

Policia thotë se po punohet për identifikimin e kapjen e autorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Burrat në Durrës janë dhunuesit më të mëdhenj ndaj grave në rang republike. Shkaqet janë komplekse.

34 persona janë nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda si të dyshuar se financojnë terrorizmin.

6.9 milion turistë kanë hyrë këtë sezon veror në Shqipëri ose 19 %  më shumë se në vitin paraardhës.

Zv/ministri i Arsimit Ervin Demo, ka reaguar pas akuzave për plagjiaturë nga pedagogu dhe shkencëtari Taulant Muka.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe sinjalizimeve në

Policia Bashkiake e Durrësit, duke i dhënë zgjidhje të njëpasnjëshme problemeve të ndryshme që kanë qytetarët, këtë të premte është ndalu

"Hakmarrje 24 orëshe", e quan Shpresa Lushaj arrestimin e të birit, Stresi dy ditë më parë në një hotel në zonën e Linzës në Tiranë.

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta, por vranësira më të shpeshta paraqiten në zonat malore, kryesis