Ja zyra e prokurorit që u bastis në Durrës. Dosja e rëndësishme që dyshohet se u vodh (VIDEO+FOTO)

24/05/2018 - 09:32

Dyshohet se dosja hetimore që kanë të bëjë me tjetërsimin e pronave në Ishëm ku janë të përfshirë ish-zyrtarë, të jetë vjedhur gjatë natës së kaluar në Prokurorinë e Durrësit.

Sipas asaj që raportoi “DurrësLajm” më herët, dyert e jashtme të prokurorisë nuk janë dëmtuar, por ato brenda institucionit, dhe bëhet fjalë pikërisht për atë të zyrës së prokurorit Afrim Shehu, i cili ka disa dosje nën hetim. Një prej këtyre dosjeve është ajo e Ishmit, ku u arrestuan zyrtarë të lartë për tjetërsim pronash dhe kontrata qiraje të plazhit, mes tyre edhe ish-kreu i komunës. Po kështu është vjedhur edhe zyra e një oficeri të policisë gjyqësore.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur inspektorët e krimeve, shefi i Komisariatit të Durrësit Saimir Duro, të gjithë prokurorët, të cilët janë duke kontrolluar nga ana e pasme e prokurorisë, nga ku dyshohet se kanë hyrë dhe hajdutët.

Dyshohet se autorët janë futur nga kabina elektrike që ndodhet pas prokurorisë dhe më pas kanë kaluar në dritaret e tualetit të objektit. Vjedhja ka ndodhur në zyrat e katit të katërt dhe të pestë.

Drejtueses së re të Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella, i duhet të zbardhë tashmë dy vjedhje të ndodhura brenda muajit maj, për të rikthyer besimin e prokurorëve dhe qytetarëve tek institucioni që ajo drejton.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në 3 vjetorin e ndarjes nga jeta të bashkëshortit, Ekelejda Alizoti ka shprehur përmes një postimi të ndjerë dhimbjen për ndarjen e parak

Kjo javë do të fillojë me mot të kthjellët, por mesi i javës do të sjellë ulje temperaturash e reshje në shiu në vend.

Gjeneral Piacentini ishte komandanti i trupave italiane në Shqipëri në momentin e ndryshimit të kryeqytetit.

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim një shkencëtare të re shqiptare, Arta Çikën, e cila ka fituar një çmim të rëndësishëm vit

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, thotë se nga konferenca e donatorëve që do të mbahet nesër në Bruksel, qeveria shqiptare pret që

Policia e Shtetit u ka shpërndarë mediave fotot e tre personave të kërkuar që janë dënuar me 25 vite burg për vrasje.

Një sasi tritoli dyshohet se i është vendosur makinës së administratorit të Vllaznisë Suad Lici.

Finalizohet operacioni policor "Trajektorja" nga 3 Drejtori policie për të kapur 27-vjeçarin Astrit Thaçin, autor i një sërë vjedhjesh e

Policia ka forcuar masat ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit.

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës vendi ynë do të mbizotërohet nga kthjellimet.