Kadiu i përgjigjet drejtoreshës së spitalit të Durrësit: Mjaft më me propagandën tuaj kineze!

29/03/2020 - 08:46

"Gjithmonë me mjekët dhe për mjekët!"

Kështu shkruan në Facebook ish-deputetja Fatbardha Kadiu si kundërpërgjigje për reagimin e mëparshëm të drejtoreshës së spitalit të Durrësit, Nadire Jani.

Kjo e fundit, reagoi ashpër pas denoncimit të ish-deputetes demokrate , e cila akuzoi spitalin se nuk tregonte për një pacient të prekur nga koronavirusi. 

"Si mundet të nxjeri nga goja një femër të tilla fjalë MOSTRA!!! Po zor nuk të vjen Fatbardha, se nuk e meriton fjalën zonjë, kur na shan me fjalën MOSTËR!!!" – shkruante Jani.

Kadiu në një postim në rrjete sociale i kërkon drejtoreshës të qetësohet se ajo nuk bën teste në spital dhe se partia ta bën testin e partia ta heq testin, partia t'i sjell përgjigjet.

"Nëse mendoni që keni detyre primare edhe sot në keto dite të vështira pandemie të mbroni vijën e partisë atëhere Turp Turp Turp shumë turp për ju mi zonjë.", i drejtohet më tej ish-deputetja Janit.

POSTIMI I PLOTË

Gjithmonë me mjekët dhe për mjekët

Dje pasi më njoftuan për shqetësimin e tyre disa mjekë nga spitali i Durresit bëra të ditur lajmin e një pacienti të infektuar pranë këtij spitali.

Mesa duket adminstrata e partisë së spitalit beson ashtu sikurse dhe shefi i tyre që jemi në kohë fushate zgjedhore dhe jo në kohë krize.

Po i them sot drejtoreshës së spitalit që ajo nuk bën teste në spital, ndaj të qetësohet.

Madje të mos shqetësohet fare se këtë monopol e ka vetëm Rama, sepse partia ta bën testin e partia ta heq testin, partia ti sjell përgjigjet.

Nëse mendoni që keni detyre primare edhe sot në keto dite të vështira pandemie të mbroni vijën e partisë atëhere Turp Turp Turp shumë turp për ju mi zonjë.

Sot ju duhet të ishit zëri i parë ku ti çirrnit maskën kësaj situate.

Sot ju duhet të ishit zëri i parë ku ti çirrnit maskën rezultateve të korruspsionit galopant ndër vite të këtij sistemi.

Sot ju në vënd që të jeni të parët ti kërkoni llogari Ramës për testet, ku janë testet, përse nuk testohen njerëzit?

Në vend që ti hiqni maskën këtij sistemi, më shume se në çdo moment tjeter, sot ju po zhgarraviteni si ushtar partie në media sociale me tufën e faqeve fallco.

Ju nuk folet kurrë për tenderat e spitalit, ju nuk folët kurrë për milionat e eurove të tenderave skandazos të çarçafëve po vijni sot e shqetësoheni se moj ju shaj njeri partinë.

Ju nuk folët kurrë që sanitaret dhe mjekët deri para kësaj pandemie nuk kishin as sapuna në tualetet e spitalit.

Por mjaft më me propaganden tuaj kineze, dilni nga mendësia shekullore “ Parti Ernver jemi gati kurdoherë” e flisni atë që shikoni vetë dhe jo atë që jua sjellin nëper grupet e what’s upp-it PR-ët e partisë

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Operatori i Sistemt të Transmetimit njofton banorët e Durrësit dhe Shijakut që të hënën dhe të mërkurën për 4 orë ( 09:00-13:00) do ketë

Ministri i mjedisit dhe turizmit Bendi Klosi gjatë një takimi me hotelieret e Vlorës ka bërë me dije se 15 nëntori do të shënojë fundin e

Me lehtësimin e masave kufizuese për lëvizjen e lirë të mjeteve dhe këmbësorëve janë rikthyer edhe rreziqet që u kanosen përdoruesve të r

Ditën e parë të javës së ardhshme, që përkon edhe me nisjen e muajit qershor, thuajse të gjitha bizneset do të jenë të hapura, madje edhe

Në një dalje për mediat, Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik ka sqaruar në lidhje me ndërrimin e jetës së një 82-vjeçare në sp

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 15 raste pozitive.

Në qytetin e Durrësit janë disa pallate që janë shembur dhe të tjerë që presin të shemben, pasi rezultojnë me dëmtime të rënda, të shkakt

Nis numërimi mbrapsht për reformën zgjedhore në Shqipëri, pasi sot është afati i fundit për të cilin palët janë angazhuar ta përmbyllin a

Sipas parashikimit të meteorologëve, vranësirat e shpeshta do mbeten prezente në territorin shqiptar sot, duke sjellë reshje afat shkurtr

Aktori i njohur Naum Shundi i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa, deklaroi se është ndjerë shumë keq pë