Katastrofë te pallati te lagjja 18, banorët kapërcyen shkallët e shkatërruara: Pamë vdekjen me sy (VIDEO+FOTO)

27/11/2019 - 12:03

Katastrofike paraqitet gjendja te ky pallat 11-katësh në Durrës. Pallati i ndodhur në lagjen nr.18 te fusha e rërës, i shpallur i pabanueshëm, është shkatërruar plotësisht në 5 katet e para të tij.

Shkallët kanë rënë të gjitha, ndërsa banorët e pallatit, të tmerruar kanë kapërcyer nëpër dhomat e hapura të apartamenteve për të dalë jashtë pasi ra tërmeti i fuqishëm 6.3 ballë.

Banorët e pallatit thonë për “DurrësLajm” se kanë parë tmerr me sy, pasi me fëmijë të vegjël në krahë janë detyruar të kapërcejnë blloqet e betonit që iu shembeshin para këmbëve.

Fatmirësisht, banorët e këtij pallati nuk kanë pësuar lëndime të mëdha dhe kanë arritur të dalin shëndoshë e mirë jashtë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Konferencë e përbashkët për shtyp mes Policisë dhe Prokurorisë nga Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës Lorenc Shehu, Prokuro

Drejtuesi qendror i Zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi u shpreh sot në një deklaratë

“Në orën 11:30 në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, drejtori i Drejtorisë Vendore Durrës Lorenc Shehu do të ketë konferencë për

Është zhvilluar në gjykatën e shkallës së parë në Vlorë seanca gjyqësore për komunikimin e masës së arrestit për Edlira Shehun.

Gjykata e Tiranës dënoi me 7 vite e 4 muaj burg një prej autorëve të vjedhjes së serverave dhe dokumenteve të Prokurorisë së Durrësit, nd

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund t

Më në fund duhet se gjërat po lëvizin për të çuar para drejtësisë të gjithë shkaktarët e dëmeve shkatërrimtare që shkaktoi tërmeti i 26 n

Pas atentatit që u regjistruar mbrëmjen e sotme në një fshat të Peqinit, ku një 26-vjeçar u vra dhe një tjetër u plagos, drejtori i Përgj

Gazetari i njohur Adi Krasta ka nisur mbrëmjen e sotme rrugëtimin e tij të ri profesional, tanimë jo në Tiranë, por në Prishtinë. Ai do t