Këshilli Bashkiak i Durrësit mbledhje emergjente, dy projekt-vendimet që do votohen

10/12/2019 - 14:47

Këshilli Bashkiak i Durrësit zhvillon sot mbledhjen tjetër emergjente, ku në rend dite janë dy pika.

Pritet që këshilltarët bashkiakë të votojnë dy projekt-vendime:

1.           

PËR MIRATIMIN E KRIJIMIT TË STRUKTURËS SË PËRKOHSHME ME  100 PUNONJËS TË FUSHËS SË NDËRTIMIT PËR NJË AFAT 3 MUJOR, PRANË NDËRMARJES RRUGA PËR REALIZIMIN E PUNIMEVE  NË OBJEKTET E BANIMIT TË NDËRTUARA PARA VITEVE 93 DHE TË DËMTUARA NGA TËRMETI I DATËS 26 NËNTOR 2019.

2.           

PËR DISA SHTESA DHE NDRYSHIME NE VKB NR. 641, DATE 07.12.2019 PËR MIRATIMIN E LISTËS PARAPRAKE TË FAMILJEVE TË PREKURA NGA TËRMETI I DATËS 26.11.2019 TË CILAT DO TË PËRFITOJNË NGA SUBVENCIONIMI I QIRASË.

Mbledhja zhvillohet sot në orën 17:00 dhe është e hapur për publikun.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për tre muaj me radhë, të rinj të talentuar patën një mundësi të shkëlqyer për të nisur karrierën e tyre profesionale, falë projektit të

Ashtu siç ishte paralajmëruar, ditën e sotme në sallën e mbledhjeve të Autoritetit Portual Durrës u zhvillua takimi i Shoqatës së Detarëv

Policia greke ka zbardhur aktivitetin e organizatës ndërkombëtare të trafikut të kokainës, anëtarët e së cilës u arrestuan mëngjesin e së

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj thotë se ka pasur një indicie nga burgjet për lirimin e Endrit Dokles.

KLSH ka kallëzuar në Prokurori ish- drejtorin dhe dy ish- specialistë të ish- Drejtorisë së ALUIZNI-t Tirana Jug.

Vazhdon puna e Policisë Bashkiake së Durrësit në terren, për monitorimin e problemeve në shërbim të qytetarëve, për vendosjen e perimetri

Banorët e Shijakut, Katër Rrugëve dhe Xhafzotajt janë ngritur sot në protestë për infrastrukturën e rënduar të rrugës që lidh qytetin e D

Ambasada e Republikës së Shqipërisë ne Ankara bën me dije se deri tani nuk është identifikuar asnjë shtetas shqiptar i prekur nga tërmeti

Ditën mërkurë, më 29 janar 2020 pritet të mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës.

Në mbledhjen e fundit të Shtabit të Emergjencave në Durrës është bërë një përmbledhje e situatës së deritanishme në terren përsa i përket