Kjo është drejtoresha e re e Urbanistikës në bashkinë e Durrësit (FOTO)

22/11/2019 - 19:39

DurrësLajm pati paralajmëruar në datë 9 nëntor se një femër pritej të përzgjidhej në krye të Drejtorisë së Planifikimit dhe Kontrollit të Zhvillimit të Territorit në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve dhe Punëve Publike në Bashkinë e Durrësit.

Ajo që njihet nga të gjithë si drejtoria e Urbanistikës dhe që për gati 10 vite u drejtua nga Adhurim Qehajaj, tashmë do të ketë në krye të saj një femër, Dorina Isufin, e cila u shpall fituese pas intervistës së strukturuar me gojë të zhvilluar në datë 15 nëntor, në bashki.

Isufi për disa vite ka qenë vartëse e ish-drejtorit Qehajaj në bashkinë e Durrësit, ndërkohë që vitet e fundit ka qenë drejtoreshë e Urbanistikës në bashkinë e Shijakut.

Isufi konkuroi për postin e Drejtorit të Drejtorisë së Planifikimit dhe Kontrollit të Zhvillimit të Territorit në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve dhe Punëve Publike në Bashkinë e Durrësit përmes lëvizjes paralele.

Pas intervistës me gojë, ajo është vlerësuar nga komisioni me 99 pikë.

Isufi bëhet kështu e disata femër e emëruar në bashki në pozicione të mbajtura më parë nga drejtues meshkuj. Vetëm drejtoresha e re e Burimeve Njerëzore Irena Shkarpa zëvendësoi në post një tjetër femër (ish-drejtoreshën historike Drita Zeneli), ndërkohë që nënkryetarja Etleva Kondi dhe drejtoresha e kabinetit Keli Kërtusha zëvendësuan ish-kolegë të tyre meshkuj të dalë në pension. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një vjedhje është regjistruar në mes të Durrësit ditën e mërkurë, kur një djalë në moshë të re, i ka rrëmbyer nga qafa varësen e floririt

Forcat RENEA kanë arrestuar sot shtetasin Enrik Lluka, i shpallur në kërkim për vrasjen e kushëririt të tij dhe plagosjen rëndë të vëllai

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra, Marjana Velçanin, kryetaren e Gjykatës Administrative të Durrësit.

Ekspertët izraelitë janë duke kryer inspektime në Durrës, ku po bëhet një prezantim i metodologjisë së rindërtimit izraelit nga ekipi i u

Ambasada amerikane me anë të një postimi në facebook, shpjegon se si do të funksionojë Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Krim i Org

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet sot në orën 12:00, kur pritet të vendosë për transferimin në rrethe të një pjesë të prokuro

Shpejtësia e lartë është një nga shkaqet kryesore të aksidenteve rrugore me pasoja të rënda për jetën.

Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta.

Tërmeti i 26 nëntorit ka nxjerrë zbuluar bëmat e ndërtuesve me pallatet shumëkatëshe në qarkun e Tiranës, Durrësit dhe Lezhës.

Shqipëria po kalon ditë të vështira që pas goditjes së tërmetit të 26 nëntorit, i cili la pas dhjetëra viktima, qindra të plagosur dhe dë