Kjo është drejtoresha e re e Urbanistikës në bashkinë e Durrësit (FOTO)

22/11/2019 - 19:39

DurrësLajm pati paralajmëruar në datë 9 nëntor se një femër pritej të përzgjidhej në krye të Drejtorisë së Planifikimit dhe Kontrollit të Zhvillimit të Territorit në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve dhe Punëve Publike në Bashkinë e Durrësit.

Ajo që njihet nga të gjithë si drejtoria e Urbanistikës dhe që për gati 10 vite u drejtua nga Adhurim Qehajaj, tashmë do të ketë në krye të saj një femër, Dorina Isufin, e cila u shpall fituese pas intervistës së strukturuar me gojë të zhvilluar në datë 15 nëntor, në bashki.

Isufi për disa vite ka qenë vartëse e ish-drejtorit Qehajaj në bashkinë e Durrësit, ndërkohë që vitet e fundit ka qenë drejtoreshë e Urbanistikës në bashkinë e Shijakut.

Isufi konkuroi për postin e Drejtorit të Drejtorisë së Planifikimit dhe Kontrollit të Zhvillimit të Territorit në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve dhe Punëve Publike në Bashkinë e Durrësit përmes lëvizjes paralele.

Pas intervistës me gojë, ajo është vlerësuar nga komisioni me 99 pikë.

Isufi bëhet kështu e disata femër e emëruar në bashki në pozicione të mbajtura më parë nga drejtues meshkuj. Vetëm drejtoresha e re e Burimeve Njerëzore Irena Shkarpa zëvendësoi në post një tjetër femër (ish-drejtoreshën historike Drita Zeneli), ndërkohë që nënkryetarja Etleva Kondi dhe drejtoresha e kabinetit Keli Kërtusha zëvendësuan ish-kolegë të tyre meshkuj të dalë në pension. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në lidhje me vendimin e Turqisë për të kthyer në xhami Kishën e Urtësisë së Perëndisë (Shën Sofinë), ka reaguar kryepeshkopi i Tiranës, D

Sipas MeteoAlb, Ultësira Perëndimore do të jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike këtë të diel.

Beton, mungesë gjelbërimi, derdhje e ujërave të zeza në det dhe papastërti përgjatë bregut të detit.

Është rihapur procesi i aplikimit për qytetarët e Durrësit, banesat e të cilëve janë të dëmtuar nga tërmeti, por që në muajin shkurt e pa

Gazetari i njohur sportiv Bujar Qesja ka shkruar një status prekës për ndarjen nga jeta të inxhinierit durrsak Ilir Hoxha, i cili humbi b

Të mërkurën, qeveria shqiptare miratoi shumën prej rreth 2.1 miliardë lekë që do të shkojë për grantet e rikonstruksionit të banesave me

Ka nisur dhënia e granteve për rikonstruksionin dhe riparimin e banesave individuale në Bashkinë Durrës, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nën

Mungesa e ndriçimit publik në rrugët e qytetit të Durrësit është kthyer në nxitës të ngacmimeve seksuale dhe grabitjeve.

4 viktima dhe 93 raste të reja. Ky është bilanci i 24 orëve të fundit nga COVID-19 në Shqipëri.