Zyrtarizohet emërimi në postin kyç në bashkinë e Durrësit, një tjetër femër synon Urbanistikën

09/11/2019 - 08:54

Zyrtarizohet emri fitues i konkursit për postin e Drejtorit të Drejtorisë së Burimeve Njerëzore, në Drejtorinë e Përgjithshme Ligjore, Arsim Kulturës dhe Burimeve Njerëzore në Bashkinë Durrës.

Përmes një njoftimi për shtyp, Bashkia Durrës njofton se në krye të kësaj drejtorie vjen Stela Shkarpa, e vetmja kandidate e përzgjedhur nga të gjithë të interesuarit që dorëzuan dokumentacionin pranë këtij institucioni.

Në një shkrim të disa ditëve më parë "DurrësLajm" shkruante se Shkarpa pritej të ishte femra e cila do të mbante postin kyç në bashkinë e qytetit bregdetar. Mësohet se pas intervistës së zhilluar më 1 nëntor Shkarpa është vlerësuar me 86 pikë nga Komisioni i Vlerësimit.

Ajo zëvendëson ish-drejtoreshën e Burimeve Njerëzore, Drita Zeneli, e cila u dorëhoq për arsye shëndetësore në fillim të muajit shtator, pas një qëndrimi 12-vjeçar në këtë post.

Ndërkohë pritet që një tjetër femër të vijë në krye të një tjetër drejtorie të rëndësishme në bashkinë e Durrësit. Një muaj më parë dha dorëheqjen Adhurim Qehajaj pas 10 vitesh në krye të Urbanistikës.

Në një tjetër njoftim që Bashkia e Durrësit ka publikuar në faqen zyrtare bën me dije se nga procedura e lëvizjes paralele është përzgjedhur vetëm kandidatja Dorina Isufi e cila do të intervistohet me gojë më 15 nëntor.

Isufi ka qenë për disa vite me radhë punonjëse në Drejtorinë e Planifikimit dhe Kontrollit të Zhvillimit të Territorit në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve dhe Punëve Publike në Bashkinë e Durrësit. Vitet e fundit ajo ka qenë drejtuese e kësaj drejtorie në bashkinë e Shijakut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre anëtarët e këshillit të Autoritetit të Mediave Audiovizive kanë votuar kundër  kalimit në Kuvend të projektligjit “Për shërbimet e me

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dh

Burime të rezervuara tregojnë se përveç ambasadorit të OSBE, Bern Borchardt, i cili u shpall person non grata prej Presidentit Meta, mëso

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie.

18 ditë pas atentatit që e la të plagosur është larguar drejt shtëpisë së tij, shtetasi Aleksandër Laho, i njohur ndryshe si "Rrumi".

Tashmë është hapur gara për pozicionin e kryeprokurorit të Shqipërisë.

Mëngjesin e sotëm, 11-vjeçari Alvin Berisha, i shoqëruar nga babai Afrimi e familjarët e tij, ka nisur vizitat mjekësore në spitalin e Le

Objektet e zbuluara në ujrat detare pranë Durrësit së shpejti do të vendosen së bashku në Muzeun Arkeologjik, i cili kohët e fundit ka ma

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 33-vjeçaren, Amarilda Leka e cila përmes mashtrimit arriti t'i merrte 50 mijë euro një të dënuari për v

SHCBA ka nisur verifikimet për disa punonjës policie pasi dyshohet se kanë dekonspiruar aksionin për arrestimin e ish kryebashkiakut të V