Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kreu i NJA Sukth, Rrapo Osmani humbi të birin në aksident ditën e ditëlindjes së tij

28/02/2021 - 16:23

Një ditë e cila duhet të ishte e gëzuar, u kthye në tragjedi për familjen e kryetarit të Njësisë Administrative Sukth, Rrapo Osmani.

Të shtunën e 27 shkurtit, Osmani mbushi plot 47 vjeç, ditë në të cilën përjetoi dhimbjen e madhe të humbjes së fëmijës.

Aksidenti fatal i pasditës së të shtunës në Sukth, i mori jetën 16-vjeçarit Flavio Osmani, njëri nga katër djemtë e zyrtarit të Partisë Socialiste.

Adoleshenti humbi jetën disa orë pasi u dërgua në spital për shkak të plagëve të rënda, duke shkaktuar dhimbje të madhe te familjarët e tij.

Në aksident mbetën të plagosur edhe tre miqtë e 16-vjeçarit, pasagjerë në makinën "Renault" që po drejtohej nga ky i fundit dhe u përplas me mjetin tip "Benz".

Në lidhje me aksidentin, policia njoftoi mëngjesin e sotëm se është arrestuar drejtuesi i makinës tip "Benz", Gj. B., 54 vjeç, banues në Durrës, për shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë kryer 2886 testime për persona të dysh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës prej mesditës së sotme.

Ditën e sotme fillon vaksinimin antiCovid për operatoret turistikë në vendin tonë.

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi.

Këtë të shtunë vendi parashikohet të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash i cili do të gjenerojë reshje.

Covidi i ka marrë jetën ditën e sotme një ish-futbollisti të njohur.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 10.134 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa nga nisja e procesit të vaksinimit më 11 janar  n

Kompania EMAAR prezantoi pasditen e sotme projektin për portin turistik të Durrësit, një investimi që kap vlerën 2 miliardë euro.

Nga Durrësi, kryeministri Edi Rama, bashkë me biznesmenin Mohamed Alabbar janë duke prezantuar projektin për portin e ri turistik të qyte