LAJM I FUNDIT/ Helmohen 15 persona në një nga restorantet e Golemit

17/09/2017 - 20:07

Erdhën në Durrës për të kaluar fundjavën por pushuesit nga Kosova u helmuan nga ushqimi që kanë konsumuar në një prej restoranteve në zonën e Golemit.

15 shtetasit Kosovar, punonjës të Komunës së Rahovecit, pas ngrënies së drekës patën shqetësime gastroinestinale, dy orë konsumimit të ushqimit.

Ndërkohë qytetarët e helmuar janë dërguar në spitalin rajonal nga ku u transferuan në repartin e Infektivit në Tiranë.

Lidhur me këtë ngjarje, ka reaguar Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Durrës, i cili ka bllokuar restorantin pasi ka marë mostrat e ushqimeve të konsumuara nga turistët, për të zbuluar shkaqet e helmimit masiv.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të hapur në Shtetet e Bashkuara dhe mjaft vende të botë

Aeroporti i Vlorës mund të merret me koncension për 35 vite nga ndërmarrja e Aeroportit të Pulias në Itali.

Që nga fillimi i këtij viti, numri i jahteve që kanë vizituar Durrësin ka arritur në 378, thuajse i njejti numër me atë të jahteve që mbë

Pak orë pasi Partia Demokratike publikoi dokumentet, të cilat pretendon se provojnë arrestimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Ba

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti.

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathaine

Prefekti i Qarkut Durrës, Roland Nasto e nisi ditën sot me vizitat e urimit për një fillim të mbarë e sa më të frytshëm në rrugën e dijes

Në disa zona të Durrësit dhe Shijakut do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike të mërkurën më datë 18 shtator.

Zbardhen emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Sot ka nisur viti i ri shkollor për sezonin 2019-2020, ndërsa nxënësit e emocionuar, shoqëruar nga prindërit e tyre, i janë drejtuar inst