LAJM I MIRË nga Infektivi/ Shërohen pesë pacientë nga Tirana, Fieri dhe Kavaja

31/03/2020 - 21:06

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se 5 pacientë të tjerë, nga Tirana, Fieri dhe Kavaja janë shëruar nga koronavirusi. Sipas saj, të gjithë kanë qenë për më shumë se 2 javë në spitalin Infektiv, madje 2 prej tyre kanë qenë në gjendje të rëndë, megjithatë ia kanë dalë që të shpëtojnë.

“Pesë pacientë nga Tirana, Fieri dhe Kavaja kanë lënë sot spitalin infektiv të shëruar nga covid-19. Mjekët thonë se dy prej tyre kanë qenë në gjendje të rënduar, por pas më shumë se 12 ditë trajtimi intensiv me medikamentet që sot përdoren për trajtimin e COVID-19 edhe në vendet e tjera të Botës, ja kanë dalë ta mundin sëmundjen dhe sot u kthyen në shtëpi. Deri tani 52 të shëruar,”- shkruan ministrja. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arbër Kote, autori i vrasjes së Idajet Dullës është penduar për krimin e rëndë që ka kryer.

Ndërsa ëndrra amerikane për aplikantët e 2020-s skadon më 30 shtator, programi i radhës nis mesditën e 2 tetorit për 55 mijë persona që d

Policia vazhdon kontrollet me radar në akset kryesore të vendit.

Një aksident me vdekje është regjistruar pak minuta më parë në Durrës, ku një automjet ka përplasur një burrë që po lëvizte me biçikletë.

Vendi ynë do të mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike duke sjellë dominim të kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në ultësirën per

Pas gafës që SPAK bëri në muajin korrik, duke firmosur një urdhërarrest për një person që kishte ndërruar jetë, dje edhe OFL-ja ka bërë t

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e COvid-19 në vendin tonë.

Gjykata e Lartë ka pranuar rekursin e SPAK për çështjen e gjyqtarit të KPA-së, Luan Daci.

Hyrja e bashkisë Kamëz është përfshirë nga flakët.

Zbardhen detaje të tjeranga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrënë në lagjen nr.13 në Durrës, ku i vrarë mbeti 39-vjeçari Armando Baboçi dhe u