Lënda plasëse në makinë, reagon sërish Ani Dyrmishi: S'jam kërcënuar, të zbardhet çështja

19/11/2018 - 15:59

Drejtori i Përgjithshëm i Hekurudhës Shqiptare, Ani Dyrmishi, ka reaguar sërish për pakon e dyshimtë, me lëndë artizanale që u gjet mëngjesin e sotëm afër makinës së tij në lagjen nr.4 të qytetit ku ai banon.

Në një deklaratë për mediat, Dyrmishi deklaron se nuk ka patur kurrë kërcënime dhe mohon të ketë konflikte personale apo në lidhje me detyrën me njeri dhe largon dyshimet se ngjarja ka lidhje me funksionin e tij si drejtues i hekurudhës.

Ai i bën thirrje organeve ligjzbatuese të hetojnë e të sqarojnë rrethanat e ngjarjes si dhe të vihen përpara drejtësisë personat përgjegjës.

DEKLARATA E DYRMISHIT

Sot, si qytetar i Durrësit por edhe si person që mbaj funksion drejtues pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Hekurudhës Shqiptare, çmoj të arsyeshme të sqaroj opinionin publik në lidhje me pasqyrimin në media të gjetjes së një lënde, të dyshuar si lënde plasëse në lagjen nr.4 të qytetit të Durrësit, lagje ku unë banoj.

Unë nuk disponoj vend parkimi privat, si rrjedhoje në përditshmërinë time, e parkoj mjetin në vende parkimi publik.

Kurrë nuk jam ndjerë i kërcënuar. Kam ecur dhe vazhdoj të ec i lirë në qytetin tim gjatë gjithë kohës.

Figura ime si qytetar por edhe si drejtues i lartë i HSH, kurrsesi nuk lidhen me ngjarjen e sotme.

Unë nuk kam asnjë konflikt personal apo konflikt në lidhje me detyrën që unë mbaj, Administrator i Përgjithshëm në Drejtorinë e Përgjithshme të Hekurudhës Shqiptare.

Gjatë ushtrimit të detyrës, kurdoherë jam mbështetur dhe do të vazhdoj të respektoj e zbatoj vetëm ligjin sot dhe në të ardhmen.

Padyshim, nxis dhe pres nga organet ligjzbatuese të hetojnë e sqarojnë rrethanat e ngjarjes dhe të vihen përpara drejtësisë personat përgjegjës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga misteret e mëdha mes deputetëve që duhet të prononcohen për djegjen e mandatit është edhe ai i Rudina Hajdasit e cila aktualisht

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot vendimin për shtimin e punonjësve të Policisë së Shtetit me 100 efektivë të rinj.

Pavarësisht anulimit të seancës së Kuvendit, protesta nesër do të mbahet.

Ambasadori i Italisë në vendin tonë, Alberto Cutillo, deklaron se liria e shprehjes nuk mund të justifikojë deklaratat që nxisin dhunën.

Ambasadorja e Gjermanisë në Tiranës, Suzane Schutz ka reaguar pas firmosjes nga ana e deputetëve të Ppozitës për lënien e mandateve.

Pas votimit unanim të Këshillit Kombëtar  të PD-së, për djegien e mandateve ka reaguar OSBE.

Paraditen e sotme, një re tymi ngrihej nga grumbujt e mbetjeve inerte dhe urbane që po depozitohen çdo ditë e më shumë pranë shëtitores “

Qindra qytetarë janë grumbulluar në oborrin e selisë së PD-së, duke duartrokitur vendimin e marrë nga Këshilli Kombëtar i PD-së për djegi

Paraditen e sotme, në ambjentet e kampusit universitar të Universitetit "Aleksandër Moisiu" në Durrës, Rektorja e Universitetit Prof.