LISTA E PLOTE/ Objektet që janë shembur dhe do të shemben në Durrës

02/12/2019 - 20:32

DurrësLajm ka siguruar listën e objekteve që janë prishur, janë duke u prishur apo janë planifikuar të prishen në ditët në vijim.

Ajo që vihet re është se në listën e godinave që është vendosur të shemben përfshihen banesa private, hotele dhe pallate.

Godinat që do të rrafshohen janë kryesisht në zonat ku lëkundjet e tërmetit 6.3 ballë të së martës shkaktuan më shumë dëme, si në lagjen nr.17, nr.18, në zonën e Plazhit e Shkozetit. Ne ditët në vijim, nga inspektimet në terren, lista mund të shtohet me objekte të reja.

Më poshtë gjeni të plotë listën paraprake me objektet e prishura, ato në proces dhe në ato që do të kryhet shembja e komanduar që nga nesër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paketa anti-shpifje që ka ngjallur debat në Shqipëri dhe reagime nga organizatat ndërkombëtare, u bë temë diskutimi edhe në Komisionin e

Drejtori Ekzekutiv për Shqipërinë në Bankën Botërore, Patrizio Pagano thotë se efektet e tërmetit do të kenë ndikim në ekonominë e vendit

Pas bisedimeve të së enjtes në Këshillin Europian, presidenti francez, Emanuel Macron është ndalur në një deklaratë për mediat, ku ndër t

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka prezantuar sot kompleksin “Thumana”, që do ndërtohet në Thumanë pas prishjes së godinav

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, kërkoi nga Prokuroria e Tiranës që të dalë me emra konkretë sa i përket atyre që kanë shkelur rreg

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, përmes së cilës tregon se si do të shpenzohen 2 milionë do

Sizmologu i njohur grek, Eftimis Lekkas, thotë se lëkundjet e njëpasnjëshme të tërmetit që po shënohen ditët e fundit në rajon, nuk përbë

Prokuroria ka dërguar në gjykatë, në limitet e afatit, dosjen ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë, ish-sekretari i

Sot në kryeqytet u mbajt konferenca e Mesdheut mbi zonat e veçanta me Ndjeshmëri Mjedisore, ku i pranishëm ishte dhe ministri Blendi Klos

Këshilli i Lartë i Prokurorisë  ka miratuar sot transferimet e prokurorëve të Krimeve të Rënda.