Manastirliu thirrje qytetarëve: Të ndihmojmë epidemiologët, maskë, distancë e higjienë!

16/10/2020 - 20:14

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu teksa i ka shprehur vlerësime për punën 7 mujore ekipeve të epidemiologëve, theksoi se qytetarët duhet të respektojnë rregullat për frenimin e përhapjes së COVID-19.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Manastirliu i kujtoi qytetarëve që të mbajnë maskë, e cila tashmë është e detyrueshme, të ruajnë distancën dhe të kujdesen për higjienën.

MESAZHI I MANASTIRLIUT:

#COVID19

Ditë e natë në terren, prej më shumë se 7 muajsh, ekipet e epidemiologëve në çdo cep të vendit, po bëjnë një punë të palodhur për gjurmimin, hetimin dhe izolimin e vatrave, për të kufizuar përhapjen e infeksionit.

T’i ndihmojmë së bashku, duke respektuar rregullat

#Maskë ↔️ #Distancë #Higjienë

#RuajShëndetin

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë mbrëmjes të kësaj të hëne kanë mbetur pa energji elektrike zona e Alliasit, një pjesë e rrugës “Myslym Keta” dhe ish-Kinostudio.

Shqipëria duhet të ndryshojë protokollet shëndetësore për personat e karantinuar.

Pas përfundimit të 2 loteve të para kanë filluar punimet në lotin 3 të segmentit rrugor “Ndërtim rruga Porto-Romano  - Durrës”, ku aktual

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të vijojë ditën e nesërme aksionin për shembjen e banesave në zonën e Unazës së Re, në

Defekt teknik pësoi sot një avion i kompanisë Wizz Air. Për pasojë fluturimi me destinacion Venecian është shtyrë me disa orë, ndërkohë q

Ambasada amerikane në Tiranë jep një udhëzim të rëndësishëm për qytetarët që duan të aplikojnë për Lotarinë Amerikane.

Që nga ora 13:45 e kësaj të hëne, dhjetëra pasagjerë të linjës Rinas - Venecia kanë mbetur të bllokuar në avion në aeroportin e Rinasit.

Ministria e Shëndetësisë ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1413 test

Burime zyrtare bëjnë me dije për "DurrësLajm" se nga muaji mars, kohë kur nisi pandemia në vendin tonë, dhe deri më 15 t

"Sot Fondi Shqiptar i Zhvillimit do të nxjerrë fituesit për dy pallatet në Durrës.