Momenti i shpërthimit të fuqishëm të pallatit në Durrës, tymi pushton lagjen (VIDEO)

22/05/2020 - 14:01

“DurrësLajm” sjell nga vendngjarja momentin e shpërthimit me eksploziv të pallatit 6-katësh prapa drejtorisë së Policisë.

Shpërthimi i fuqishëm është dëgjuar thuajse në të gjithë Durrësin, për të cilin u përdorën 8.5 kg lëndë eksplozive c4 duke hapur në trup të pallatit 350 furnella (vrima).

Pallati nr.1062 në Durrës ku jetonin 36 familje kishte pësuar dëme të rënda nga tërmeti i 26 nëntorit, e për këtë u vendos që do të shembej me shpërthim të kontrolluar.

Menjëherë pas shpërthimit, një tymnajë e madhe pluhuri pushtoi lagjen, ndërsa nisi puna nga ana e forcave zjarrfikëse dhe grupit të IKMT-së.

Banorëve iu është premtuar që pallati i ri do të ndërtohet në të njëjtin vend.  

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Lartë ka kaluar për gjykim dosjen penale ndaj ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë së Vlorë

Ditën e sotme ka ndërruar jetë mësuesi dhe inxhinieri i njohur Bashkim Sefa.

Policia italiane ka zhvilluar një megaoperacion dhe ka vënë në pranga një grup shumë të madh personash si të përfshirë në grupin mafioz i

Gjykata Kushtetuese do të kalojë për shqyrtim kërkesën e drejtuar nga Presidenti Ilir Meta, në lidhje me paligjshmërinë e shembjes së Tea

Ambasada gjermane në Tiranë, me anë të një lajmërimi për mediat, bën me dije se nga data 24 janar 2021, të gjithë ata persona që duan të

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 462 shtetas, pasi nuk zbatuan masat anticovid

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 3314 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 739 qytet

Sipas llogaritjeve të IGJEUM, përgjatë datave 23 deri më 26 janar priten reshje intensive, të cilat do të jenë më të përqendruara në veri

Prokuroria e Posaçme kundër krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka zgjatur me tre muaj pezullimin nga detyra të Artan Shkëmbit, zv.drej

Pfizer dhe BioNTech kanë rënë dakord për të furnizuar me vaksinën e tyre COVID-19 skemën e COVAX të bashkë-udhëhequr nga Organizata Botër