Moti i keq/ Rrëzohen shtylla të tensionit të lartë dhe pemë, rruga e Llogorasë e pakalueshme

12/11/2019 - 12:47

Për shkak të motit të keq, rruga e Llogorasë është e pakalueshme. Si pasojë e erës së fortë janë rrëzuar shtylla të tensionit të lartë si dhe pemë.

Prefekti i Qarkut u bën apel qytetarëve të evitojnë qarkullimin në këtë aks si dhe të kontaktojnë policinë për çdo problematikë të mundshme. Fuqia e lartë e erës mund të sjellë rrezik serioz për drejtuesit e automjeteve.

Në të dyja krahët e Llogorasë ndodhen punonjës policie, që nuk i lejojnë automjetet të kalojnë, deri në një njoftim të dytë, kur fuqia e erës të bjerë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E marta ishte një nga ditët më të ftohta të kësaj jave, por situata pritet të ndryshojë në ditët në vijim.

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Ana Pisonero reagon sërish për paketën antishpifje në Shqipëri, duke kërkuar rishqyrtimin e saj.

Një zjarr i madh ka përshirë zonën pyjore në Çardhak të Devollit.

Përfaqësuesit e komisionit të Venecias do të mbërrijnë në Shqipëri më datat 13-14 shkurt.

Në vetëm një vit ekzistencë, Century 21 EON, që operon në Durrës ka arritur rezultate impresionuese.

Urdhëri i dëbimit i nxjerrë nga autoritetet shqiptare ndaj shtetasit turk Harun Çelik, ngre dyshime të forta se atij ju mohua hapur e dre

Të tjera detaje zbulohen rreth arrestimit të 18-vjeçarit, D.M., banues në Durrës i cili akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një 16 vjeç

Sot shënohen 9 vite nga vrasja e 4 protestuesve në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" dhe ashtu si në çdo përvjetor, familjarë, të afërm të

Viti 2019 ka shënuar një rritje rekord të temperaturave në të gjithë botën.

Faruk Baybasin, i konsideruar si ‘Escobari’ turk doli sot pranë trupit gjykues në Tiranë në limite të afatit të masës së sigurisë vendosu