Ngjarje e rëndë në Durrës/ Përdhunohet në grup vajza 8 vjeçe në ambientet e shkollës

19/07/2019 - 11:31

Shkolla "Myslim Hida" në Arapaj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, në zonën e Arapajve. Sipas denoncimit të banorëve të zonës, bëhet fjalë për një përdhunim në grup të një vajze 8-vjeçare, akt i rëndë ky që ka ndodhur në ambientet e shkollës.

Banorët thonë se disa djem në zonën e Arapajve kanë përdhunuar 8-vjeçaren në grup. Ngjarja është regjistruar rreth dy javë më parë në ambientet e shkollës 9-vjeçare “Myslim Hida”.

Djemtë janë të moshës 15-16 dhe 17 vjeç, banorë të zonës së Arapaj. Edhe vajza minorene është banore e po të njëjtës zonë.

Sipas banorëve, vajza është gjetur e lidhur nga mësuesit e shkollës në një dhomë në katin e katërt, dhe më pas është zbuluar gjithçka rreth ndodhisë tronditëse.

Ngjarja prej dy javësh mbahet e fshehtë nga policia e Durrësit, e cila menjëherë kishte mbërritur në vendin e ngjarjes.

Ndërkohë, burime nga Policia konfirmojnë se është arrestuar një 16-vjeçar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Finalizohet faza e dytë e operacioni policor të koduar “Driloni”.

Situatë e rënduar në Kakavijë! Prej ditës së djeshme e deri sot, radha e automjeteve të qytetarëve që duan të kalojnë nëpërmjet pikës Kuf

Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, ndërsa në zonat malore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të

Shqipëria është vendi europian me pikëzimin më të lartë sa i takon riskut të pastrimit të parave dhe terrozimit pas Turqisë.

Në brigjet shqiptare është ankoruar dy ditët e fundit anija ushtarake Ucka, e cila ka pasur në bordin e saj familjen presidenciale kroate

Pasditen e së mërkurës “Youth in progress” në bashkëpunim me Kryqin e Kyq Shqiptar, dega Durrës, zhvilluan një aktivitet në kuadër të 12

Prokuroria iu bind urdhrit të gjykatës dhe dorëzoi në shkallën e pare dosjen e pagëzuar si “Toyota Yaris”, ku në përfundim të hetimeve vl

Edhe dita e nesërme do të jetë me temperatura të larta në pjesën më të madhe të vendit tonë. Ndërsa sot temperaturat kanë shkuar deri në

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan për ndarjen nga jeta për shkak të koronavirusit të një mësu