Nis riparimi i rrugëve të Durrësit, ja ku do të ndërhyhet (FOTO)

25/05/2018 - 17:46

   Nis riparimi i rrugëve të Durrësit. Në prag të sezonit turistik dhe pritjes së turistëve vendas dhe të huaj, bashkia e Durrësit ka nisur punën për riparimin e rrugëve në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar.

Mjetet e rënda janë përqendruar sot në sheshin “Pranvera”. Për të vendosur shtresën e asfaltit është devijuar trafiku në akse të tjera, ndërkohë që Ndërrmarrja e Rrugëve në varësi të bashkisë po kryen punime me intensitet të lartë për të përfunduar shpejt ndërhyrjet e programuara.

Burime zyrtare të bashkisë Durrës konfirmojnë për DurrësLajm se ky aksion do të vazhdojë në të gjitha rrugët e qytetit, që kanë nevojë për ndërhyrje në infrastrukturë.

Aktualisht shumë rrugë të lagjeve kryesore të Durrësit si akset “Aleksandër Goga” apo “Egnatia” i janë nënshtruar rikonstruksionit, duke e kthyer qytetin në një kantier ndërtimi.

Vetëm “Veliera” vazhdon të mbetet një gropë e hapur, në pritje që gjyqësori i Apelit të Gjykatës Administrative të thotë fjalën e fundit për fatin e projektit 6 milionë euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Titullarët e Arsimit nuk tërhiqen nga vendimi që kanë marrë, pavarësisht kërkesave të nxënësve dhe të prindërve të tyre.

Bizneset e deklaruara si pasive në tatime, por që në të vërtetë vazhdojnë aktivitetin do të kalojnë në vlerësim tatimor nga zyra.

Pas publikimit të përgjimeve dhe hetimeve të mega-operacionit me 44 urdhër arreste nga ku rezultoi se 4 grupe kriminale e familje të shtr

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar pas publikimit të të dhënave për operacionin “Ndëshkimi i të fortëve” të nisur që prej 20 s

Nëse ende nuk është ende në duart e policisë, Klemend Balili, bosi i drogës që i ka bërë bisht kërkimeve për më shumë se një vit e gjysmë

Ndëshkimi i të fortëve është një tjetër operacion i shrirë në vend që prej shtatorit nga policia e Shtetit, me urdhër të vetë Kryeministr

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka dhënë parashikimin e motit për 24 orët në vijim, duke paraqitur dhe të dhënat

Në dosjen voluminoze të prokurorisë për grupin kriminal që trafikonte drogë në shijak, bien në sy shuma e mëdha të parave që ata lëviznin

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata qytetarë të cilët janë të interesuar për marrjen e një doku

Prej kohësh, mediat holandeze kanë treguar se si emigrantët shkojnë në Moerdijk, qëndrojnë atje dhe përpiqen të fshihen nëpër kamionë që