Nis shembja e shtëpisë 2 katëshe në Durrës, u dëmtua rëndë nga tërmeti (FOTO)

08/12/2019 - 11:52

Nis shembja e një godine 2 katëshe në lagjen nr.14, në Durrës. Mjetet e rënda të IMT-së kanë nisur prishjen e shtëpisë së familjes Kola, e përbërë prej 4 anëtarësh.

Që nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, shtëpia ishte bërë e pabanueshme dhe autoritetet vendosën për shembjen e saj, pasi kishte pësuar dëmtime në strukturë.

Në komunikimin e fundit me median, zv/ministrja e brendshme, Rovena Voda, deklaroi se paraprakisht janë 70 objekte që do të shemben në Durrës, ndërsa 406 janë të pabanueshme. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Emisioni “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus sjell ekskluzivisht rrëfimin e vajzës së Enkeleda Çapokut, 39-vjeçares që u vra nga kunati

Dy ditë pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Romë, televizioni shtetëror italian, Rai3, ka bërë një kronikë të frikshme për kanabisin

Pas një peripecie jo të pakët, Mjekësia Ligjore ka bërë publike autopsinë për vdekjen e 19 vjeçares, Rezarta Hajdari, e cila humbi jetën

Ambasada shqiptare në Kinë përmes një njoftimi lajmëron të gjithë qytetarët shqiptarë që jetojnë në shtetin kinez që të njoftojnë aktivit

Një ditë pas ngjarjes tragjike të vdekjes së papritur të dy foshnjave 5-muajshe, ngjarje kjo që tronditi qytetin e Beratit, prindërit rrë

Pavarësisht se në vendin tonë nuk ka asnjë rast të dyshuar si i prekur nga koronavirusi dhe institucionet përgjegjëse kanë siguruar se ke

Prokuroria e Tiranës ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen e ‘lobimit rus’ ndaj kryetarit të Partisë Demokrat

Ky është kompleksi super luksoz në pronësi të vëllezërve Hajri, në Shijak të dyshuarit kryesorë për rrëmbimin e Jan Prengës në Kamzë 10 d

Një grup banorësh të lagjes nr.13 në plazh të Durrësit kanë dalë në protestë ditën e sotme.

KLP ka miratuar sot projektaktet për delegimin e 5 prokurorëve si drejtues të Prokurorive në rrethe.