Një femër në krye të Tatimeve në Durrës

17/01/2020 - 18:28

Dalina Bucaj do të jetë drejtoresha e re e Tatimeve në Durrës. 3 javë nga zhvillimi i intervistës me shkrim dhe me gojë, Departamenti i Administratës Publike ka publikuar online fituesin e konkursit.

Dalina Bucaj ka dalë fituese kundrejt 3 kandidatëve meshkuj Gentjan Gazidedja, Ilir Lleshi dhe Qerim Lazaj.

Bucaj ka mbajtur deri tani postin e Drejtoreshës së Përgjithshme Ligjore, Arsim Kulturë dhe Burime Njerëzore, në bashkinë e Durrësit. Ajo ka punuar që nga viti 2005 në institucionin e qeverisjes vendore, ku ka ushtruar detyra të ndryshme si audituese e brendshme, juriste e Zyrës së Legalizimeve dhe më pas Drejtoreshë Ligjore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata ka vendosur "arrest me burg" për biznesmenin nga Durrësi Besnik Leka, i cili u arrestua në aeroportin e Rinasit pasi iu gjet një

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka urdhëruar sot lëvizjen e disa shefave të komisariateve të rëndësishme në Shq

Prokuroria e Tiranës nis kryesisht hetimet për abuzimet me çmimet për produktet që shërbejnë për parandalimin e simptomave të gripit.

Mbi 25 tonë mbetje të paligjshme janë sekuestruar në Portin e Ankonas në Itali.

Dhoma e Tregtisë Lezhë ka reaguar pas arrestimit nga policia me urdhër të Prokurorisë, të kryetarit Pashk Palokaj.

Në përfundim të mbledhjes së Task-Forcës, Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se deri më tani nuk ka asnjë rast të konfirmuar me korona

Edhe gjatë paradites së sotme në vendin tonë do të mbizotërojë një mot i kthjellët.

Kontrollorët e trafikut ajror në Itali do të zhvillojnë një grevë 24 orëshe sot (e martë), e si pasojë priten anulime apo vonesa të flutu

Shkolla “Udha e Shkronjave” ka anuluar vendimin e saj për pezullimin e mësimit pasi Ministria e Arsimit njoftoi se do t’i hiqte licencën.

OSHEE Durrës njofton se në kuadër të investimeve që do të kryhen në rrjetin 110KW Rrashbull-Sallmone (Sukth) do të ndërpritet energjia el