Parashikimi i motit, 11 tetor 2018

11/10/2018 - 08:18

Sipas MeteoAlb, paraditja e kësaj të enjteje vijon në kushtet e moti të kthjellët në zonat veriore dhe qendrore, por me kthjellime dhe vranësira të lehta paraqitet jugu dhe zonat juglindore.

Pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat perëndimore ndërsa vranësira më të dendura do të shfaqen në zonat Lindore.

Ndërsa temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime në mëngjes, por mesdita do të sjellë rritje të lehtë ku maksimumi ngjitet në 28°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verilindor, ndërsa në det vijon dallgëzim deri 2 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbetemi nën ndikimin e moti të kthjellët dhe me vranësira të lehta ne bregdet dhe zonat e ulëta.

Pas lidhjes me “Skype” në emisionin “Dritare me Rudinën”, ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka ka zbuluar se një nga të ftuarat në stu

Një studente është shprehur në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan se është shkëputur nga shkolla për shkak të kushteve të rënda eko

E ftuar në emisionin “Opinion”, një lektore e UAMD-së doli haptazi në mbështetje të kërkesave të studentëve dhe ndërsa nënvizoi faktin se

Agjencia e njohur e lajmeve, Reuters, ka publikuar një raportim në lidhje me protestën e studentëve në Shqipëri

Pasi qëndruan për disa orë para Ministrisë së Arsimit ku nuk morën përgjigje për 8 kërkesat e tyre, një grup studentësh u stacionuan para

Pas skandalit të publikuar nga emisioni ‘Të paekspozuarit’ në ‘News24’ në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman, e cila fitoi lotin e parë

Kryeprokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka përshëndetur krijimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë pas zgjedhjes së anëtarëve, duke e

Në Shqipëri janë shtuar pyetjet rreth firmës së regjistruar në Delaware të SHBA, Dunwell Haberman, e cila përmes falsifikimit të dokument

“Kemi të gjitha arsyet të protestojmë”. Me këto fjalë i janë drejtuar shumë qytetarë durrsakë që ishin dalë të protestonin kryem