Parashikimi i motit, e mërkurë 18 korrik

18/07/2018 - 08:15

Kthjellimet dhe vranësirat kalimtare dominojnë motin gjatë pjesës së parë të ditës. Ndërsa pasditja sjell vranësira kalimtare në zonat Perëndimore, por vranësira më të shpeshta në zonat Lindore, ku shfaqet mundësia për shira të izoluara.

Në mbrëmje dhe gjatë natës kthjellimet bëhen dominante në pjesën më të madhe të vendit. Sipas "MeteoAlb", temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 12°C vlera më e ulët, deri 32°C maksimumi në territor.

Era do vijojë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa në det dallgëzimi ngjitet mbi 3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Klodian Vata denoncon në emisonin “Stop”, se është skualifikuar padrejtësisht nga gara për linjën Manëz-Durrës-Manëz, në të cilën operon

Klement Balili, personi më i kërkuar në Shqipëri, i cilësuar si Eskobari i Ballkanit ka folur ekskluzivisht për gazetarin investigativ, A

Rrahman Rrahja, deputet i Partisë Socialiste në qarkun Durrës, shënon në CV që ka mbaruar shkollën e mesme bujqësore në vitin 1980.

Në sesionin e jashtëzakonshëm të pasdites të Kuvendit u votuan ministrat e rinj, ndërkohë që opozita braktisi sallën.

Duke filluar nga dita e nesërme në të gjithë territorin do të kemi një ngritje të temperaturave.

Deri në 31 janar të këtij viti, mjekët e përgjithshëm dhe ata specialistë kanë të drejtë të aplikojnë për vend pune në qendrat shëndetëso

Pasditen e sotme janë riatdhesuar në vendin tonë 100 qytetarë shqiptarë nga Franca dhe Gjermani të cilët kishin kërkuar azil në vendet e

Këshilli studentor i universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, përmes një deklarate të publikuar online, mbështet ngujimin e një grupi

Ministria e Mbrojtjes, përmes Emergjencave Civile, iu është drejtuar më anë të një letre të hapur bashkive në 6 prefektura të vendit.

Të paktën 5 drejtorë të policisë së shtetit pritet të ndryshohen.