Parashikimi i motit, e mërkurë 18 shtator

18/09/2019 - 08:02

Sipas MeteoAlb masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të diktojnë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në ultësirën perëndimore, por vranësira më të theksuara paraqiten zonat malore përgjatë kufirit lindor.

Parashikohet që pasditja dhe nata të karakterizohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin duke sjellë shira të izoluar në skajin verior.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rënie sjellin orët e mesditës duke u luhatur nga 10°C deri në 33°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi veri-verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një automjet luksoz tip “Lamborghini” është kapur nga radarët e policisë ndërsa udhëtonte në bypass-in mes Fierit dhe Vlorës me shpejtësi

Mjeku pneumolog Arjan Mezini tha se rritja e rasteve me COVID në Shqipëri është më e madhe nga sa ai kishte parashikuar se do të ndodhte

E dëmtuar rëndë që nga tërmeti i 26 nëntorit, godina e Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor, ish-drejtoria e Shëndetit Publik në Durrë

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur sekuestrimin e pasurisë së 5 shqiptarëve që po hetohen në Ho

Shoqata e Transportit publik nis punën të hënën, pas kërcënimeve që kryebashkiaku Erion Veliaj u bëri atyre se "nëse nuk nisin punën do i

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se Task- Forca anti-COVID do të vijojë intensifikimin e k

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar në vend 67 raste të reja të infektuar me koronavirus.

Finalizohet operacioni policor i koduar "Stadiumi", i zhvilluar në kushte të larta sigurie nga forcat operacionale të DVP Durrës, në bash

48 orë nga marrja e tamponëve të punonjësve të ISHSH Durrës dhe AKU Durrës, ende nuk kanë ardhur përgjigjet.

Fundjava dhe nisja e pushimeve ka bërë që në pikën doganore të Morinës të ketë një fluks të madh automjetesh nga Kosova që hyjnë në Shqip