Parashikimi i motit, e shtunë 25 maj

25/05/2019 - 08:07

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës lë me kthjellime zonën e ulët dhe bregdetin, por vranësira të shpeshta shfaqen në ekstremin verior duke rrezikuar shira të dobët.

Sipas "Meteoalb", temperaturat e ajrit do të rriten lehtë gjatë mëngjesit, por rritje sjell dhe mesdita duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 10°C deri në 27°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h, nga drejtimi perëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 2 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Gjykatës Administrative të Apelit Kastriot Selita është konfirmuar sot në detyrë.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, por vranësirat më të dukshme do të jenë në zonat

Gazetari Peter Tiede deklaroi se do të publikojë përgjime të tjera ku përfshihet një mafioz që flet me një nga ministrat e kabinetit të R

Një hetim i dytë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, i nisur gjithashtu në vitin 2016 pas një kallëzimi të Partisë Demokratike për manipul

Pas postimit në Tëitter të kryeministrit Rama ku shkruante se do ta padiste gazetarin e Bild në gjykatat gjermane, ka reaguar Peter Tiede

“Bild” ka publikuar sot 16 përgjime, në përgjimin e fundit është një bisede mes një votuesi dhe një personi që është marrë me zgjedhjet e

Gazeta më e madhe europiane ‘Bild’ ka publikuar përgjime të tjera që e lidhin Qeverinë me vjedhjen masive të votës së shqiptarëve në 2017

Ky është Arben Keshi, një ndër personat kyc në skemën e blerjes së votave në Dibër.

Edhe drejtori i Policisë së Kamzës, Sali Skura është i përfshirë në fushatën zgjedhore për bashkinë e Dibrës, gjatë zgjedhjeve të