Pas shumë kohësh, nis larja e rrugëve të Durrësit (VIDEO)

14/08/2019 - 08:40

Pas shumë kohësh nis larja e rrugëve të Durrësit. Që nga dita e martë, qytetarët kanë konstatuar në mëngjes larjen e rrugëve kryesore të qytetit bregdetar. Pas aksionit të pastrimit që nisi që ditën e parë të marrjes së detyrës nga kryebashkiakja Valbona Sako, një nismë tjetër merr udhë për një Durrës më të pastër.

Makina e Ndërrmarrjes së Pastrim-Gjelbërimit ka lëvizur në të gjitha rrugët kryesore të qytetit, ndërkohë që kryebashkiakja Sako konfirmon se larja e rrugëve do të vazhdojë të bëhet për çdo ditë.

Në rrjete sociale apo në intervista ajo u ka bërë thirrje banorëve të qytetit që të kontribuojnë të gjithë bashkë për një qytet të pastër. Larja e rrugëve të qytetit të Durrësit ka qenë një ritual i përditshëm vite më parë, por prej shumë kohësh  ai ishte ndërprerë.

Larja e rrugëve ka qenë e domosdoshme sidomos këto ditë, kur vapa përvëluese dhe ajri i ndotur e vështirësonin së tepërmi lëvizjen e qytetarëve.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kalatën 6 (terminalin e kontejnerëve) të portit të Durrësit është ankoruar ditën e sotme anija tregtare “Spirit of Tokyo”, e cila do t

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përput

Punonjësit e Kadastrës së Durrësit monitorohen në çdo moment nga kamerat e institucionit, jo vetëm me video, por edhe audio.

Mbi 450 mijë udhëtarë vendas dhe të huaj kanë shfrytëzuar tragetet e linjave Durrës – Bari, Durrës – Ankona dhe Durrës – Trieste e kthim

Gjykata e Tiranës dëgjoi sot dëshminë e Fredi Alizotit, i implikuar në dosjen e ashtuquajtur “Babalja”.

Gjigandi i lubrifikantëve Kappa Oil është sponsor zyrtar i i Hiking Adventure Club Albania, një operator turistik i specializuar dhe lice

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Durrës po planifikon një aksion tjetër për lirimin e hapësirave publike në qytet.

Kontroll i rreptë në dogana, pika prodhimi dhe shitje nëpërmjet gjurmueshmërisë së kripës deri në mbërritjen te konsumatori. 

Bashkia e Durrësit njofton të gjithë kandidatët e interesuar për rinovimin e licencës për transportin e udhëtarëve me linjat e rregullta