Pedagogu u hodh nga kati i 7-të dhe ra mbi fast food, tentoi të vetëflijohej se ishte me Covid-19

26/01/2021 - 10:29

Zbardhet identiteti i personit i cili u hodh nga kati i 7-të i pallatit ku banonte në Elbasan.

Mësohet se bëhet fjalë për shtetasin Jakov Oga, pedagog në Universitetin e Elbasanit, i cili ishte i infektuar me Covid-19 dhe po merrte mjekim në banesën e tij. Por, për shkak të gjendjes së rënduar psikologjike, ai ka tentuar t’i japë fund jetës.

65 vjeçari fatmirësisht ka mundur të jetojë pasi ka rënë në tarracën e një fast food-i, në pronësi të shtetasit Ilir Zekthi nga Belshi  në fund të pallatit. Forca të shumta policie dhe ambulanca kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe e kanë dërguar në spital pedagogun Oga.Duke qenë se fast food-i ishte i mbyllur, ka detyruar forcat e policisë që të thyejnë xhamat e tij dhe të futen brenda për të shpëtuar banorin që ishte hedhur nga kati i 7-të i pallatit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çifti hungarez Peter Toth dhe Cecilia Fazekas vizituan për më shumë se dy muaj atraksionet më të bukura turistike të Shqipërisë, duke i d

Ka rënë në prangat e policisë një 57-vjeçar në hyrje të pikës së kalimit kufitar Morinë.

Një 16-vjeçar, i cili mbeti i plagosur një natë më parë nga një aksident i ndodhur në Sukth, ka ndërruar jetë në spital disa orë pas përp

Sipas MeteoAlb moti i kthjellët do të dominojë në të gjithë vendin deri në mesditë ku shfaqen vranësira nëpër territor.

Shqipëria vijon të shënojë shifra të larta të infektimeve nga Covid 19, ndërsa i lartë mbetet edhe numri i fataliteteve.

Avokatja e njohur në Durrës, Luljeta Petani, përmes një statusi në rrjete sociale ka kritikuar mënyrën sesi forcat politike janë përfshir

Të gjesh vend parkimi në Durrës, shpesh kthehet në mision shumë të vështirë.

Pas Greqisë, edhe Ministria e Jashtme Shqitpare njofton masa të reja anti-Covid në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Mjeku Tritan Kalo ka bërë disa vlerësime në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia e koronavirusit në vend.

Arqipeshkvi i Shkodrës, Angelo Massafra, është infektuar me koronavirus.