Përmbytet Durrësi, uji depërton edhe nëpër biznese (VIDEO)

Postuar: 06/03/2018 - 18:45

   Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme edhe në biznese të ndryshme, sidomos ato të përqendruara në lagjen nr.18, e cila është nën pushtetin e ujit.

Qytetarë dhe biznesmenë raportojnë se përveç rrugëve të bllokuara, uji ka depërtuar edhe brenda bizneseve në katet e para të ndërtesave.

Sasia mjaft e madhe e shiut e rënë brenda pak minutave i gjeti të papërgatitur drejtuesit e mjeteve dhe kalimtarët.

Nga ana tjetër, kanalizimet nuk arritën të përballonin sasinë e madhe të ujit, duke sjellë për pasojë përmbytjen e të gjitha rrugëve të qytetit bregdetar dhe daljen në sipërfaqe të ujërave të zeza. 

Të gjitha zonat kryesore të qytetit, shëtitorja Taulantia, rruga "Aleksandër Goga", zona tek stacioni i trenit, lagja nr.13, Shkozeti etj janë të gjitha nën ujë, i cili ka arritur në lartësinë 20-30 cm në rrugë. 

Shihni pamjet filmike të xhiruara në zona të ndryshme të qytetit bregdetar: 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fabio Dukagjini, i riu që u shpëtua nga Policia pasi ra në kanionet e Shpellës së Pëllumbasit, ka dhënë dëshminë e tij për momentin fatal

   Në Olimpiadën mbarëkombëtare të matematikës, që sapo ka përfunduar në qytetin e Beratit nxënësi durrsak Tedi Kallço është shpallur fit

   Këtë të dielë në territorin e Shqipërisë pritet të ketë një situatë të ndryshe nga dita që lamë pas.

   Javën e kaluar, në rubrikën tonë të emigracionit u ofruam sugjerime se si të përgatiteni për intervistën për vizën e emigrantit.

 Një sërë tërmetesh goditën vendin tonë gjatë mbrëmjes së djeshme.

   Policia Rrugore e Tiranës u ka bërë apel të gjithë përdoruesve të makinave që të mos konsumojnë alkool kur janë në timon pasi destinan

   Vlora gjatë natës është tronditur nga një tërmet i fuqishëm, i cili ka terrorizuar banorët.

   Vazhdon prerja e pishave të buta në Gjirin e Lalzit, ku bizneset e ndërtimit nxitojnë të ngrënë të tjera objekte betoni për t’iu përgj

   Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.5 ballë janë ndjerë pasditen e së shtunës në Vlorë dhe në zonat përreth.

Gazetari Jetmir Olldashi, që intervistoi ‘dëshmitarin X’, Albert Veliu, doli në një konferencë për shtyp.