Portali norvegjez: Riviera e Durrësit - favoritja jonë e re!

22/04/2019 - 20:07

Portali i njohur norvegjez i turizmit “apollo.no”, ditën e sotme (e hënë), shkruan ndër të tjera se riviera drejt jugut nga qyteti i Durrësit është plazhi më i gjatë i Shqipërisë.

"Këtu janë disa hotele me rrugën më të shkurtër drejt plazhit të gjerë dhe të bukur me rërë. Këtu rëra është e butë dhe plazhi është shumë i përshtatshëm për fëmijët dhe se nuk është i thellë.

Ka shumë shezlongë dhe çadra për të gjithë, dhe, si rregull, janë falas për frekuentuesit e hotelit. Këtu ofrohen disa sporte ujore. Përgjatë plazhi shtrihet shëtitorja. Riviera është e përshtatshme si për çiftet dhe ashtu dhe familjet që janë në kërkim të relaksimit në plazh me shumë diell dhe banjat me kripë",- shkruan portali norvegjez.

Th.M.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama takoi në selinë e PS-së, shefen e Misionit të ODIHR, Adry Glover.

Kryeministri Edi Rama pritet të vijë sot në Durrës për të zhvilluar takimin përmbyllës të fushatës elektorale për bashkinë e qytetit breg

Plazhi ka nisur, por një sërë kërkesash të reja të vendosura nga Ministria e Mjedisit, që kanë të bëjnë me krijimin e hartave të reja për

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka takuar ditën e sotme kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian D

Kolegji Zgjedhor shqyrton sot kërkesën e Idajet Beqirit, kreut të Partisë Uniteti Kombëtar i cili kërkon shfuqizimin e vendimit të KQZ, i

Franca do të goditet nga një valë e nxehtë gjatë kësaj jave, me temperatura që parashikohen të shkojnë mbi 40 gradë Celsius.

Drejtori i Hekurudhave në Durrës, Ani Dyrmishi është thirrur Prokurorinë e Krimeve të Rënda për dosjen “339”, një pjesë e përgjimeve të s

Drejtori i burgut të Reçit, Gëzim Selimi është dorëhequr nga posti ditën e sotme.

Mbytet një pushues i moshës rreth 60 vjeç pranë Shtëpisë së Pushimit të Ministrisë së Brendshme në Durrës.

Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë ka reaguar ashpër lidhur me takimet e fundit elektorale të socialistëve, të zhvilluara brenda amb