Prezantohen punonjësit e rinj të Policisë Bashkiake në Durrës (FOTO)

22/06/2018 - 16:51

Këtë të premte është bërë prezantimi i punonjësve të rinj të Policisë Bashkiake së Durrësit, që u shpallën fitues në konkursin e zhvilluar disa ditë më parë.

Policia Bashkiake tashmë është në rikonstruksion të plotë dhe ka përgatitur një projekt strukturë me standarde bashkëkohore në bazë të numrit të popullsisë dhe shtrirjes territoriale.

Policia Bashkiake, tha për "DurrësLajm" se kjo risi që vjen për herë të parë me pjesëmarrjen edhe të femrave në këtë institucion, ka si qëllim përmirësimin e shërbimit ndaj komunitetit të Durrësit me një vizion të ri.

Sipas një studimi të bërë, Durrësit i nevojiten rreth 100 punonjës policie në bazë të numrit të popullsisë dhe sipërfaqes territoriale.

Për të qenë pjesë e Policisë Bashkiake, konkurruan 40 persona, nga të cilët u shpallën fitues 12 prej tyre: 8 meshkuj dhe 4 femra duke e çuar numrin total të punonjësve të Bashkiakes në 32 nga 20 që ishin më parë. Shumica e fituesve janë me shkollë të lartë.

S.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anija shqiptare "Oriku" dhe ekuipazhi i saj që ndodhet me mision në detin Egje, ka shpëtuar në tre operacione të ndryshme 111 emigrantë.

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka shpallur 12 vende të lira në Shërbimin Diplomatik shqiptar.

Këtë të shtunë, Shqipëria do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në zonat bregdetare dhe në zonat e ulëta, por vran

Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre.

Në kuadër të “Javes Europiane të Lëvizjes”, Bashkia Shijak në bashkëpunim me kopshtet dhe shkollat zhvilluan aktivitete të ndryshme sensi

Bllokohet një anije ruse e ngarkuar me grurë në portin e Durrësit.

Fundjava me diell do t`i lërë vendin ditëve me reshje dhe temperatura të ulta.

Ditën e fundit të shtatorit, në teatrin “Aleksandër Moisiu” të Durrësit, të gjithë të interesuarit do të mund të ndjekin një spektakël nd

Specialistët e krimit ekonomik kanë shoqëruar në polici për t’i marrë në pyetje 9 punonjës të Kadastrës së Durrësit.