Prezantohen punonjësit e rinj të Policisë Bashkiake në Durrës (FOTO)

22/06/2018 - 16:51

Këtë të premte është bërë prezantimi i punonjësve të rinj të Policisë Bashkiake së Durrësit, që u shpallën fitues në konkursin e zhvilluar disa ditë më parë.

Policia Bashkiake tashmë është në rikonstruksion të plotë dhe ka përgatitur një projekt strukturë me standarde bashkëkohore në bazë të numrit të popullsisë dhe shtrirjes territoriale.

Policia Bashkiake, tha për "DurrësLajm" se kjo risi që vjen për herë të parë me pjesëmarrjen edhe të femrave në këtë institucion, ka si qëllim përmirësimin e shërbimit ndaj komunitetit të Durrësit me një vizion të ri.

Sipas një studimi të bërë, Durrësit i nevojiten rreth 100 punonjës policie në bazë të numrit të popullsisë dhe sipërfaqes territoriale.

Për të qenë pjesë e Policisë Bashkiake, konkurruan 40 persona, nga të cilët u shpallën fitues 12 prej tyre: 8 meshkuj dhe 4 femra duke e çuar numrin total të punonjësve të Bashkiakes në 32 nga 20 që ishin më parë. Shumica e fituesve janë me shkollë të lartë.

S.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme të tjera video përgjime të blerjes së votave.

Mbyllet ekspedita katër javore e arkeologjisë në forumin mesjetar.

Cila ishte arsyeja kryesore që nuk u hapën negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë?

Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar sot informacione, Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismailit në lidhje me sistemin e sigurisë

Bashkia e Rrogozhinës ka kallëzuar penalisht në Prokurori, anëtarët e KQZ-së dhe KZAZ-së së këtij qyteti për mos lirimin e ambienteve në

Gazetari investigativ Artan Hoxha, shkruan se Presidenti Ilir Meta me dekretin për anulimin e zgjedhjeve futi në vëllavrasje shqiptarët. 

Evidentohet dhe goditet një rast i armëmbajtjes pa leje në Durrës, policia arreston në flagrancë një shtetas që qarkullonte me armë zjarr

Tensionet kanë përfshirë edhe Bashkinë e Kukësit, ku protestuesit kanë tentuar të bllokojnë mbledhjen e materialeve zgjedhore.