Protesta e opozitës, demokratët e Fierit: Policia po na ushtron presion

25/05/2019 - 17:13

Teksa në Tiranë kanë nisur përgatitjet për protestën e radhës së opozitës, nga Fieri, por edhe nga rrethet e tjera janë nisur drejt kryeqytetit.

Raportohet se qindra protestues janë nisur drejt kryeqytetit me autobusë, mjete të transportit publik apo autovetura private.

Pak minuta përpara nisjes, kreu i demokrateve fierak, Luan Baçi ka akuzuar policinë se po ushtron presion te qytetarët, për të mos lejuar që të marrin pjesë në protestë.

Sipas tij, policia i ka bërë presion edhe një anëtari të kryesisë së PD dega Fier.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Gjykatës Administrative të Apelit Kastriot Selita është konfirmuar sot në detyrë.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, por vranësirat më të dukshme do të jenë në zonat

Gazetari Peter Tiede deklaroi se do të publikojë përgjime të tjera ku përfshihet një mafioz që flet me një nga ministrat e kabinetit të R

Një hetim i dytë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, i nisur gjithashtu në vitin 2016 pas një kallëzimi të Partisë Demokratike për manipul

Pas postimit në Tëitter të kryeministrit Rama ku shkruante se do ta padiste gazetarin e Bild në gjykatat gjermane, ka reaguar Peter Tiede

“Bild” ka publikuar sot 16 përgjime, në përgjimin e fundit është një bisede mes një votuesi dhe një personi që është marrë me zgjedhjet e

Gazeta më e madhe europiane ‘Bild’ ka publikuar përgjime të tjera që e lidhin Qeverinë me vjedhjen masive të votës së shqiptarëve në 2017

Ky është Arben Keshi, një ndër personat kyc në skemën e blerjes së votave në Dibër.

Edhe drejtori i Policisë së Kamzës, Sali Skura është i përfshirë në fushatën zgjedhore për bashkinë e Dibrës, gjatë zgjedhjeve të