Punime në segmentin Tiranë-Ndroq-Plepa

11/09/2019 - 15:46

Vazhdon puna në segmentin Tiranë-Ndroq-Plepa.

Njoftimi është bërë nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë përmes një postimi në Facebook, ku shkruan se:

"Vazhdon puna në segmentin Tiranë-Ndroq-Plepa, për mirëmbajtjen dhe zëvendësimin e sinjalistikës horizontale, pastrimin dhe ridimensionimin e kanaleve ekzistuese, riprofilimin e bankinave si dhe frezimin dhe riparimin e shtresave asfaltike.

Pa penguar trafikun e për të bërë të mundur rritjen e nivelit të sigurisë rrugore dhe për të shmangur aksidentet rrugore në këtë aks."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kalatën 6 (terminalin e kontejnerëve) të portit të Durrësit është ankoruar ditën e sotme anija tregtare “Spirit of Tokyo”, e cila do t

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përput

Punonjësit e Kadastrës së Durrësit monitorohen në çdo moment nga kamerat e institucionit, jo vetëm me video, por edhe audio.

Mbi 450 mijë udhëtarë vendas dhe të huaj kanë shfrytëzuar tragetet e linjave Durrës – Bari, Durrës – Ankona dhe Durrës – Trieste e kthim

Gjykata e Tiranës dëgjoi sot dëshminë e Fredi Alizotit, i implikuar në dosjen e ashtuquajtur “Babalja”.

Gjigandi i lubrifikantëve Kappa Oil është sponsor zyrtar i i Hiking Adventure Club Albania, një operator turistik i specializuar dhe lice

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Durrës po planifikon një aksion tjetër për lirimin e hapësirave publike në qytet.

Kontroll i rreptë në dogana, pika prodhimi dhe shitje nëpërmjet gjurmueshmërisë së kripës deri në mbërritjen te konsumatori. 

Bashkia e Durrësit njofton të gjithë kandidatët e interesuar për rinovimin e licencës për transportin e udhëtarëve me linjat e rregullta