Pushues të shumtë preferojnë plazhin e Durrësit gjatë shtatorit (VIDEO)

20/09/2018 - 13:30

Të gjithë ata që nuk mundën të pushojnë në verë, fillim-vjeshta ka qenë e përsosur për të pushuar në bregdet. Temperatura optimale ka bërë që muaji shtator të mbetet një zgjedhje e mire për të çlodhur.

Të shumtë janë vizitorët që kanë preferuar të pushojnë në bregdetin e Durrësit këto ditë. Ata me më pak apo pa preokupime i gjen në këtë pjesë të Adriatikut.

Moti i ngrohtë, çmime më të lira si dhe qetësia larg fluksit të sezonit veror, bën që mjaft pushues të dynden drejt plazheve. Të stacionuar prej ditësh në Durrës, pushuesit shprehen të kënaqur. Për ta pushimi në shtator do të thotë më shumë qetësi dhe më pak kosto.

Referuar kushteve meteorologjike, plazhet pritet të frekuentohet masivisht të paktën deri në fundin e muajit shtator. Ndryshe nga vitet e kaluara, Durrësi ka tërhequr një numër të lartë pushuesish jo vetëm vendas por edhe të huaj.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paraditen e sotme, në ambjentet e kampusit universitar të Universitetit "Aleksandër Moisiu" në Durrës, Rektorja e Universitetit Prof.

Me rikthimin në auditorë pas vendimeve të qeverisë për arsim më të mirë e më të lirë, studentët kanë hasur në pengesat e para.

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është marrë në pyetje dje në Prokurorinë e Tiranës, për çështjen e abuzimeve me tenderët që ky i

Në rast se keni bërë një aksident dhe ndonëse nuk jeni fajtor, kompanitë e sigurimeve po ju sorrollasin për dëmshpërblimin, tashmë ka një

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela ka aplikuar për të qenë pjesë e SPAK, Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit d

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj në një deklaratë për mediat lidhur me lirimin e Gerti Gjinararit tha se janë pezulluar nga puna, dre

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në një dalje për media ka raportuar 25 masa disiplinore gjatë kontrolleve në Portin e Durrësit.

Një ditë para përfundimit të afatit, 4 prokurorë të tjerë kanë aplikuar për të qenë pjesë e strukturës së SPAK.

Prokuroria e Krimeve të Rënda zgjatur me tre muaj afatet e hetimit për ish-drejtorin e policisë së Vlorës, Jaeld Çela.

Prej të shtunës, Policia e Shtetit ka punuar për të hartuar një plan masash për mbarëvajtjen e protestës së paralajmëruar të opozitës, e