Pushues të shumtë preferojnë plazhin e Durrësit gjatë shtatorit (VIDEO)

20/09/2018 - 13:30

Të gjithë ata që nuk mundën të pushojnë në verë, fillim-vjeshta ka qenë e përsosur për të pushuar në bregdet. Temperatura optimale ka bërë që muaji shtator të mbetet një zgjedhje e mire për të çlodhur.

Të shumtë janë vizitorët që kanë preferuar të pushojnë në bregdetin e Durrësit këto ditë. Ata me më pak apo pa preokupime i gjen në këtë pjesë të Adriatikut.

Moti i ngrohtë, çmime më të lira si dhe qetësia larg fluksit të sezonit veror, bën që mjaft pushues të dynden drejt plazheve. Të stacionuar prej ditësh në Durrës, pushuesit shprehen të kënaqur. Për ta pushimi në shtator do të thotë më shumë qetësi dhe më pak kosto.

Referuar kushteve meteorologjike, plazhet pritet të frekuentohet masivisht të paktën deri në fundin e muajit shtator. Ndryshe nga vitet e kaluara, Durrësi ka tërhequr një numër të lartë pushuesish jo vetëm vendas por edhe të huaj.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazetari gjerman Pieter Tiede në një postim në Facebook shkruan se qeveria e Shqipërisë do të arrestojë kryedemokraitn Lulzim Basha, në m

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku nuk ka marrë pjesë sot në Kuvend për analizën vjetore edhe pse ka qenë e para në rendin

Më shumë se dy muaj pas super-grabitjes së 9 prillit në pistën e aeroportit të Rinasit, policia, me vendim gjykate, konfiskon rreth 1,5 m

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka sekuestruar 44.5 tonë ushqime për asgjësim, ndërsa ka gjobitur edhe biznesin përkatës.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është thirrur sot në orën 09:30 për t'u paraqitur në prokurori sa i përket hetimit për lobimin në SHBA.

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare dominojnë deri në mesditë në të gjithë shqipërinë.

Jo vetëm bregdeti i Durrësit por edhe objektet historike dhe arkeologjike janë shumë të vizituar në këtë sezon veror.

Pak javë pasi tronditi politikën shqiptare nga publikimi i 6 përgjimeve ku përfshiheshin Vangjush Dako dhe zyrtarë të tjerë të PS-së me k

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelitë e paraburgimit anëtaren e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Suela Musta.