Reshjet e dendura/ Ky është qarku me sasitë më të mëdha të shiut

06/11/2019 - 22:53

Pjesa më e madhe e Shqipërisë është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe situata pritet të jetë e njëjtë edhe dy ditët në vazhdim.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije sasinë e reshjeve që kanë rënë gjatë ditës së sotme, ku Lezha renditet në kryer me 82 mm shi dhe ku janë regjistruar edhe përmbytje.

Njoftimi nga SHMU:

Në këto momente vijojnë reshjet e shiut në pjesën më të madhe të territorit dhe do të vijojnë edhe përgjatë natës si me intensitet të ulët deri mesatar por edhe deri të lartë kryesisht ultësira perëndimore, veriperëndimi dhe jugperëndimi.

Më poshtë po ju njohim me sasinë e reshjeve të regjistruara në m.m deri në këto momente ku vihet re se sasia më e lartë dhe pjesa më e prekur e vendit ka qenë zona e Veriperëndimit por edhe qarqet si Durrës dhe Tiranë.

Lezhë 82.0mm

Shkodër 45.0mm

Durrës 21.0mm

Tiranë 18.0mm

Kukës 12.6mm

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

20 Deputetë të Parlamentit Evropian dënojnë shkatërrimin e Teatrit Kombëtar, si një vlerë e rëndësishme historike dhe kulturore e Shqipër

Fundjava nuk do ketë mot të favorshëm paralajmërojnë sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Zbulohet të tjera detaje për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në Peqin ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 31-vjeçar.

Është zbardhur draft-opinioni i Komisionit të Venecias në lidhje me emërimet në Gjykatën Kushtetuese, e cila ngjalli një përplasje të ash

Një peshkarexhë në Durrës u përfshi nga flakët mesditën e sotme teksa ndodhej 6 milje nga bregu, në drejtim perëndim të Porto Romanos.

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, reagoi pas zemërimit që ka shpërthyer në opinionin publik me qëndrimet që mbajti sot, kur justifi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit sulmoi të premten në një seancë parlamentare online nënën e një fëmije të dhunuar nga ofice

Është zhvilluar me mjete të komunikimit elektronik mbledhja e këshillit bashkiak të Durrësit ku u miratuan disa vendime të rëndësishme si

Nëna e djalit 14-vjeçar të dhunuar pak ditë më parë nga efektivët e policisë ka përgënjeshtruar në një intervistë për Abc News deklaratën

Një konflikt mes anëtarëve të grupit të Avdylajve dhe gardianëve të burgut 313, ka detyruar Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve të urdhë