Rikthehet sërish koronavirusi në Kadastrën e Durrësit

01/12/2020 - 13:11

Pamje nga dezinfektimi i ambienteve në qershor 2020

Rikthehet koronavirusi në Kadastrën e Durrësit.

"DurrësLajm" mëson se kanë dalë sërish raste me Covid në këtë institucion, ndërsa është bërë edhe dezinfektimi i ambienteve.

Përveç dezinfektimeve që bëhen sipas grafikut, bëhen dezinfektime jashtë radhe në rastet kur punonjës të një institutioni rezultojnë të prekur nga koronavirusi.

Për shkak të numrit të lartë të të infektuarve në radhët e administratës një pjesë e institucioneve kanë nisur të hartojnë grafik për stafin, në mënyrë që të shmangin përqendrimin e shumë punonjësve në të njëjtën zyrë.

Bashkia, Kadastra etj., janë ndër institucionet që kanë nisur të zbatojnë udhëzimet për punën me grafik të stafit, të alternuar edhe me punën nga shtëpia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka iu bën apel shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit të regjistrohen në platformën e-A

Vendi ynë mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta të cilat do të sjellin reshje shiu në ultësirën Perë

Gjykata e Lartë ka kaluar për gjykim dosjen penale ndaj ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë së Vlorë

Ditën e sotme ka ndërruar jetë mësuesi dhe inxhinieri i njohur Bashkim Sefa.

Policia italiane ka zhvilluar një megaoperacion dhe ka vënë në pranga një grup shumë të madh personash si të përfshirë në grupin mafioz i

Gjykata Kushtetuese do të kalojë për shqyrtim kërkesën e drejtuar nga Presidenti Ilir Meta, në lidhje me paligjshmërinë e shembjes së Tea

Ambasada gjermane në Tiranë, me anë të një lajmërimi për mediat, bën me dije se nga data 24 janar 2021, të gjithë ata persona që duan të

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 462 shtetas, pasi nuk zbatuan masat anticovid

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 3314 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 739 qytet

Sipas llogaritjeve të IGJEUM, përgjatë datave 23 deri më 26 janar priten reshje intensive, të cilat do të jenë më të përqendruara në veri