Shembet një banesë në Kashar, i hapet rrugë ndërtimit të bulevardit "Migjeni"

16/07/2019 - 14:09

Pas prishjes së ndërtesës katër katëshe, pranë stadiumit të ri "Arena Kombëtare", radhën e pati një ndërtesë në Kashar për t'i hapur rrugën ndërtimit të bulevardit "Migjeni".

U deshën 24 orë kohë për të prishur ndërtesën, nga punonjësit e bashkisë së Tiranës. Sipas kryebashkiakut Veliaj, janë çliruar qindra familje dhe do të urbanizohen dhjetëra blloqe në zonën e Astirit.

"Pas çibanit tek “Arena Kombëtare”, 24 orë punë non stop për t'i hapur rrugë Bulevardit “Migjeni” në Kashar - investim që çliron qindra familje e urbanizon dhjetëra blloqe në Astir". Kompensim e sistemim për ndërtimet pa leje, por Tirana nuk ndalet së zhvilluari prej asnjë pakice zhurme", shkruan Veliaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Në tërmetin e 26 nëntorit 2019 ndër viktimat ishte edhe Kryekomisar Bajram Hajdarmataj, i cili ndodhej në krye të detyrës në Kavales

Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencë

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se të gjitha akset rrugore kombëtare janë të kalueshme, ndërsa apelon drejtuesit e mjeteve të vogla të

Konferencë e përbashkët për shtyp mes Policisë dhe Prokurorisë nga Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës Lorenc Shehu, Prokuro

Drejtuesi qendror i Zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi u shpreh sot në një deklaratë

“Në orën 11:30 në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, drejtori i Drejtorisë Vendore Durrës Lorenc Shehu do të ketë konferencë për

Është zhvilluar në gjykatën e shkallës së parë në Vlorë seanca gjyqësore për komunikimin e masës së arrestit për Edlira Shehun.

Gjykata e Tiranës dënoi me 7 vite e 4 muaj burg një prej autorëve të vjedhjes së serverave dhe dokumenteve të Prokurorisë së Durrësit, nd

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund t