Shembet një banesë në Kashar, i hapet rrugë ndërtimit të bulevardit "Migjeni"

16/07/2019 - 14:09

Pas prishjes së ndërtesës katër katëshe, pranë stadiumit të ri "Arena Kombëtare", radhën e pati një ndërtesë në Kashar për t'i hapur rrugën ndërtimit të bulevardit "Migjeni".

U deshën 24 orë kohë për të prishur ndërtesën, nga punonjësit e bashkisë së Tiranës. Sipas kryebashkiakut Veliaj, janë çliruar qindra familje dhe do të urbanizohen dhjetëra blloqe në zonën e Astirit.

"Pas çibanit tek “Arena Kombëtare”, 24 orë punë non stop për t'i hapur rrugë Bulevardit “Migjeni” në Kashar - investim që çliron qindra familje e urbanizon dhjetëra blloqe në Astir". Kompensim e sistemim për ndërtimet pa leje, por Tirana nuk ndalet së zhvilluari prej asnjë pakice zhurme", shkruan Veliaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ngjarja e 15 gushtit në Porto Palermo, ku Mihal Kokëdhima, pronar i një resorti që u shemb nga IKMT, sulmoi familjen e miliarderit spanjo

Gazetari Çim Peka ishte i pari që hapi sezonin politik të emisioneve LIVE me një intervistë me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bas

Në Shqipëri, Partia Demokratike, iu drejtua sot zyrtarisht Prokurorisë duke kërkuar që të nisë verifikimet lidhur me kryebashkiakun socia

Pushime verore po u vjen fundi dhe në muajin shtator pritet të mbahet mbledhja e parë e Këshillit Bashkiak Durrës.

Zbardhen detaje nga plagosja e 48-vjeçarit, në një fshat të Shijakut, gjatë tentativës së tre personave për t’i grabitur shtëpinë.

Edhe këtë fundjavë, Shqipëria do të “pushtohet” nga temperaturat e larta.

Që prej disa ditësh në portin e Durrësit ka nisur rikthimi masiv i bashkëatdhetarëve që kaluan pushimet verore pranë familjeve të tyre në

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako, zhvilloi një mbledhje analizë me policinë bashkiake.

Gjatë seancës së sotme në gjykatën e Tiranës, ku u dha masa e sigurisë për të arrestuarit pjesë e skemës së mashtrimit me kredi fiktive n

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar përmes një deklarate, pas lajmeve të publikuara në media për transferimin e Dosjes 184 në Prokurorin