Shirat gjatë natës, lumi Ishëm del nga shtrati në dy fshatra të Fushë-Krujës

08/11/2019 - 11:28

Si pasojë e shirave të rënë gjatë 24 orëve të fundit, lumi Ishëm ka dalë gjatë natës nga shtrati në fshatrat Murqinë dhe Mallkuc të Fushë-Krujës.

Ka prezence uji në toka bujqësore dhe të mbjella.

Ndërkohë rruga e lagjes fundore të fshatit Murqinë është e bllokuar nga uji. Deri më tani nuk raportohet për dëme në banesa apo njerëz.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 “Unë zgjedh të jetoj e sigurtë”, “Në vend që t’i mësoni djemtë të mos përdhunojnë, mësojini të respektojnë”, “Nuk luhet përdhunimesh

Shembja e pallatit 6 katësh me tritol la pas dëme të konsiderueshme në bizneset pranë objektit në bulevardin e Durrësit.

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka rrëzuar Policinë e Shtetit për 48 pasuri për të cilat është kë

Ky është momenti i shpërthimit të pallatit të VIP-ave në bulevardin e Durrësit, i cili në një sekondë përfshihet i gjithi në flakë përpar

Shembja e pallatit 6 katësh me tritol la pas dëme te bizneset në bulevardin e Durrësit.

Një re e madhe tymi është formuar pas shembjes me tritol të pallatit 6 katësh në bulevardin "Dyrrah".

Teksa pritet që pallati 6 katësh në qendër të Durrësit të hidhet në erë, qytetarë të shumtë janë afruar pranë kësaj zone.

Afati i pasaportave që do të skadojnë është zgjatur deri më 31 dhjetor të këtij viti.

Bashkia e Durrësit ka reaguar pak minuta më parë në lidhje me çështjen e depozitimit të plehrave të qytetit bregdetar.