Shkarkohet drejtori i DSHTR në Durrës, Roni Shqopa

10/10/2019 - 10:55

Shkarkohet nga detyra Roni Shqopa, Drejtori i Shërbimeve të Transportit Rrugor për Rajonin e Durrësit. Shkarkimi i Shqopës është bërë ditën e premte.

Roni u emërua në këtë post në fund të vitit 2017. Ndërsa më parë ka mbajtur postin e drejtorit të Kavalishencës.

Nuk dihet kush do të jetë emri që do të pasojë Shqopën në këtë post. Por emërimet e fundit në Durrës kanë trazuar ujërat në PS-në lokale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Autoritetin Rajonal të Ushqimit në Durrës është komanduar drejtuesi i ri.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për 10 të arrestuarit pas protestës së të dielës në zonën e Astirit.

Është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare, një nga figurat më të mëdha të futbollit shqiptar, Miço Papadhopulli.

Ish-kreu i Krimeve të Rënda, Besim Hajdaramataj ka kaluar testin e Vetingut dhe është konfirmuar në detyrë.

Orët e para të ditës do të paraqiten kryesisht të kthjellëta në të gjithë vendin, por vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore.

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian nuk kanë mundur të bien dakort për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Ma

Hetuesit në Durrës duket se janë afër zbardhjes së atentatit ndaj vlonjatit Edison Harizajt dhe shokut të tij në afërsi të Plepave.

Gjesti fyes i ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchard, është përcjellë me vëmendje edhe nga Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë.

Shtyhet seanca në ngarkim të Arbër Çekajt dhe dy të arrestuarve të tjerë për sasinë prej 613 kg kokainë që u kap në Durrës.