Shkozet, pallati i dëmtuar nga tërmeti shpërthehet me eksploziv (VIDEO)

08/12/2019 - 15:04

Vijon prishja e ndërtesave të dëmtuara rëndë gjatë tërmetit të 26 nëntorit.

Këtë të diel, Inspektoriati Kombëtar i Kontrollit të Territorit ka shembur me eksploziv të kontrolluar një pallat 5 katësh në zonën e Shkozetit. 

Pallati ishte shpallur me rrezikshmëri të lartë për sigurinë e banorëve si dhe rrezik potencial edhe për ndërtesat e tjera ngjitur.

Zv.ministrja Rovena Voda ka bërë me dije pak më parë se deri më tani janë prishur 27 objekte me shpërthim të kontrolluar në Durrës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një ceremoni solemne, Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerësoi Ambasadoren e Republikës së Francës, Znj.

Sandër Lleshaj ministër i  punëve të brendshme është duke zhvilluar një vizitë në Liban me qëllim mundësimin e riatdhesimit të fëmijëve d

Vetëm pak kohë pas publikimit të lajmit për qenin që u vra pasi u lidh pas makine dhe u tërhoq në rrugë nga i zoti në Sukth, një tjetër l

Ditëve të nxehta duke se ju ka ardhur fundi, dhe duke nisur nga dita e nesërme 23 shtator, mund të themi se jemi zyrtarisht në stinën e v

Paraditen e kësaj të marte, kryeministri Edi Rama njoftoi përmes një Live në Facebook se vizitoi zyrat e Institutit të Sigurimeve Shoqëro

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Përkeqësimi i kushteve të motit që filloi që mbrëmjen e së hënës bëri që sot një skaf të përfundonte në bregdetin e sektorit Hekurudha, n

Gjykata e Apelit ka dhënë vendimin "shërbim prove", për tre gjyqtarët të cilët akuzohen se kanë parë një ndeshje "El Classico" me paratë

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë për të rinjtë e arrestuar për vrasjen e 39-vjeçarit Armando Baboçi, ngjarje e ndodhur më 18

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19.