Të tjera hapësira publike i shtohen qytetarëve të Durrësit (FOTO)

20/03/2019 - 20:13

Policia Bashkiake e Durrësit ka vijuar punën për lirimin e të tjera hapësirave publike në lagjet dhe kuartallet e qytetit. Pas punës së bërë në drejtim të rikthimit të hapësirave në shërbim të qytetarëve, denoncimet e durrsakëve janë shtuar, sepse duket se ata e shohin punën e efektivëve të kësaj drejtorie si të vetmen mundësi për të rifituar të ato që shiheshin deri para disa muajsh si hapësira të humbura njëherë e përgjithmonë.

Aksioni i sotëm i Policisë Bashkiake u përqendrua sot në lagjen nr.17, në hyrje të qytetit bregdetar, ku u hoqën zinxhirë metalikë dhe konstruksione betoni që ishin përdorur nga qytetarë të ndryshëm për të krijuar parkime private.

Burime nga Policia Bashkiake bëjnë të ditur se numri i denoncimeve nga ana e qytetarëve ka ardhur duke u shtuar, ashtu siç është shtuar edhe numri i telefonatave falenderuese, pasi qytetarët konstatojnë se ndërhyrja e policëve bashkiakë i jep zgjidhje problematikës që vijonte prej vitesh.

Ajo që deri rreth një vit më parë konsiderohej si mision i pamundur rezultoi të ishte një mision i thjeshtë dhe me impakt të madh tek qytetarët. Kjo tregon se kur ekziston vullneti i mirë dhe dëshira për t’i shërbyer komunitetit, edhe problematikat më të vështira marrin rrugëzgjidhje në të mirë të qytetarit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria për Krime të Rënda do të nisë marrjen e dëshmive për grabitjen e 9 prillit në Rinas.

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako iu ka uruar të gjithë besimtarëve katolikë festën e Pashkëve.

Perëndimi i diellit e ka bërë optimist avokatin Spartak Ngjela se në Shqipëri po perëndon edhe korrupsioni shtetëror 100 vjeçar.

Sipas parashikimeve të MeteoAlb, këtë të diel kushtet atmosferike të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët në të gjithë vendin.

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se caktimet e përkohshme të kryera nga Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku dhe më

Më 26 maj, në të njëjtën kohë me zgjedhjet evropiane do të mbahen zgjedhjet lokale në Itali.

Moti i keq me shi dhe temperatura e ulëta na ka thënë “mirupafshim”, të paktën për këtë javë.

Kur na ndajnë vetëm pak javë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pezulluar procedurën e tenderit për