Të tjera hapësira publike i shtohen qytetarëve të Durrësit (FOTO)

20/03/2019 - 20:13

Policia Bashkiake e Durrësit ka vijuar punën për lirimin e të tjera hapësirave publike në lagjet dhe kuartallet e qytetit. Pas punës së bërë në drejtim të rikthimit të hapësirave në shërbim të qytetarëve, denoncimet e durrsakëve janë shtuar, sepse duket se ata e shohin punën e efektivëve të kësaj drejtorie si të vetmen mundësi për të rifituar të ato që shiheshin deri para disa muajsh si hapësira të humbura njëherë e përgjithmonë.

Aksioni i sotëm i Policisë Bashkiake u përqendrua sot në lagjen nr.17, në hyrje të qytetit bregdetar, ku u hoqën zinxhirë metalikë dhe konstruksione betoni që ishin përdorur nga qytetarë të ndryshëm për të krijuar parkime private.

Burime nga Policia Bashkiake bëjnë të ditur se numri i denoncimeve nga ana e qytetarëve ka ardhur duke u shtuar, ashtu siç është shtuar edhe numri i telefonatave falenderuese, pasi qytetarët konstatojnë se ndërhyrja e policëve bashkiakë i jep zgjidhje problematikës që vijonte prej vitesh.

Ajo që deri rreth një vit më parë konsiderohej si mision i pamundur rezultoi të ishte një mision i thjeshtë dhe me impakt të madh tek qytetarët. Kjo tregon se kur ekziston vullneti i mirë dhe dëshira për t’i shërbyer komunitetit, edhe problematikat më të vështira marrin rrugëzgjidhje në të mirë të qytetarit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazetari Peter Tiede deklaroi se do të publikojë përgjime të tjera ku përfshihet një mafioz që flet me një nga ministrat e kabinetit të R

Një hetim i dytë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, i nisur gjithashtu në vitin 2016 pas një kallëzimi të Partisë Demokratike për manipul

Pas postimit në Tëitter të kryeministrit Rama ku shkruante se do ta padiste gazetarin e Bild në gjykatat gjermane, ka reaguar Peter Tiede

“Bild” ka publikuar sot 16 përgjime, në përgjimin e fundit është një bisede mes një votuesi dhe një personi që është marrë me zgjedhjet e

Gazeta më e madhe europiane ‘Bild’ ka publikuar përgjime të tjera që e lidhin Qeverinë me vjedhjen masive të votës së shqiptarëve në 2017

Ky është Arben Keshi, një ndër personat kyc në skemën e blerjes së votave në Dibër.

Edhe drejtori i Policisë së Kamzës, Sali Skura është i përfshirë në fushatën zgjedhore për bashkinë e Dibrës, gjatë zgjedhjeve të

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka reaguar pas publikimit ditën e sotme në gazetën gjermane “Bild”, të 16 përgjimeve të reja nga dosja “339

Në katër muajt e parë, numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve nga Shqipëria në BE u rrit me 30 përqind, në 7,138.

Edhe ish-deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu, aktualisht kandidat për bashkinë e Lezhës është pjesë e përgjimeve të publikuara nga gazeta gjer