Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Tjetër kopësht në Durrës do të rihapë dyert së shpejti

25/02/2021 - 14:04

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako ka inspektuar punimet në kopshtin "Met Hasa" i cili u dëmtua rëndë nga tërmeti.

Përmes një postimi në Facebook, bashkia bën me dije se ky kopësht do të hapë dyert pas një muaji për 150 fëmijë.

POSTIMI I PLOTË

Një tjetër kopësht i rindërtuar tërësisht me standarte evropiane do të hapë dyert pas një muaji për 150 fëmijë.

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit Emiriana Sako ka insepktuar punimet në kopshtin “Met Hasa” i cili u dëmtua në mënyrë të pariparueshme nga tërmeti. Tashmë ky kopësht po rindërtohet më i fortë dhe më i bukur se më parë.

Nga një kopësht pa drekë dhe me 120 fëmijë ky kopësht në fund të punimeve do të jetë kopësht me drekë dhe me 150 fëmijë që do të qëndrojnë në një godinë me standarte të larta sigurie, në ambiente moderne dhe me kushte të njëjta me ato të kopshteve evropiane.

Një tjetër kopësht i rindërtuar tërësisht me standarte evropiane do të hapë dyert pas një muaji për 150 fëmijë....

Posted by Bashkia Durres on Thursday, February 25, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një komunikim me median ka bërë të ditur vendimet e reja nga Komite

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndejkur nga afër mëngjesin e sotëm vaksinimin masiv në sheshin "Skë

Sipas MeteoAlb vendi sot do të vijojë të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin kthjellime në pje

Qendra për Zhvillimin e Shoqërisë Civile Durrës (CSDC) pjesë e Rrjetit POP (Përballja e Ofertave Politike), në kuadër të Zgjedhjeve Parla

Mjeku psikiatër i spitalit të Krujës, Përparim Pengili, ka ndërruar jetë sot nga COVID-19 në moshën 72-vjeçare.

Sekuestrohen rreth 143 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë dhe arrestohen në flagrancë 2 administratorët e kompanisë pritëse të n

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 6 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 360 raste të rej

Krimi horror që tronditi opinionin publik paraditen e sotme, ku një grua në Kavajë u gjet e djegur në makinë, ndërsa bashkëshorti i saj i

Administratori i "Masabi Fruits", Erjon Peti ka folur ekskluzivisht për konteinerin me 200 kg kokainë që është kapur në portin e Durrësit

Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror ka reaguar sërish sot në një deklaratë për media pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, q