Tjetër ndryshim në një drejtori rajonale në Durrës, ja kush emërohet nesër në krye të ISHSH

03/12/2020 - 14:23

Indrit Cerloj pritet të zyrtarizohet nesër në krye të Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në qytetin e Durrësit.

Ai do të zëvendësojë në këtë detyrë drejtuesen Zhaneta Saliu, e cila e ka marrë detyrën rreth 3 vite më parë.

Cerloj ka mbajtur më përpara postin e nënkryetarit të këshillit Drejtues në APD.  Ndërsa nga qershori i vitit 2019, ai ka qenë anëtar i Këshillit Bashkiak Durrës.

Emërimi i tij vjen në vazhdën e disa ndryshimeve të muajve të fundit  që janë bërë në drejtuesit e institucioneve në Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Akademiku Artan Fuga si anëtar i Akademisë së Shkencave është distancuar nga studimi i fundit mbi imunizimin e popullsisë ndaj COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale na njeh me situatën e COVID19 në 24 orët e fundit si vijon:

Prej disa ditësh, vendi është përfshirë nga një mot i acartë, ndërsa temperaturat pritet të shkojnë deri në -15 gradë C në zonat malore.

Ministrja Ogerta Manastirliu dhe përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve dolën sot në një komunikim me mediat për të njoftuar mbi s

Prokuroria mbylli hetimet për vrasjen e Jurgen Kurtit, i riu që njihej ne Tiranë si menaxheri i vipave.

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve të përdorin zinxhirët në disa akse rrugore të vendit, për shkak të motit

Në ditën e 6-të nga nisja e vaksinimit kundër Covid-19 në Shqipëri, dozat e para të vaksinës Pfizer po i marrin mjekët dhe infermierët e

Gjatë gjithë natës, në qarkun e Korçës kanë vijuar reshjet e dëborës me intensitet të lartë, të shoqëruara dhe me erëra të forta në zonat

Bashkia e Durrësit njofton se po vijon punën e përditshme për pastrimin dhe mbajtjen në gatishmëri të plotë të infrastrukturës kulluese p

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë.