Tjetër protestë në Tiranë, në Shkozë banorët bllokojnë rrugët

06/12/2018 - 17:37

Banorët e Shkozës kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme. Edhe ata njësoj si banorët e Unazës së re, ata të Bulevardit të ri dhe ata që preken nga devijimi i Lanës, kërkojnë dëmshpërblim të plotë për banesën e tyre.

Mbrëmjen e sotme, banorët e Shkozës kanë bllokuar rrugën. Ndërkohë që ditën e sotme mijëra studentë bënë që qeveria të tërheqë VKM-në.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rreth 500 balona u lëshuan mbrëmjen e sotme në qiell nga protestuesit e opozitës. 

Më shumë se 60 minuta protestë pa asnjë incident. Krejtësisht ndryshe kjo protestë e gjashtë kombëtare e opozitës.

Protesta e opozitës ka nisur ndryshe këtë herë.

Protestuesit e parë të opozitës kanë nisur të grumbullohen përpara Kryeministrisë.

Shqiptarja Ariana Bariaba do të kandidojë këtë të dielë për një vend në këshillin bashkiak të Athinës.

Ambasada Amerikane bën thirrje për përmbajtje në protestën e sotme të opozitës.