U shfaq në video duke konsumuar kokainë, avokati i Lefter Allës: Do sqarohemi

23/01/2020 - 19:02

Gazetari Artan Hoxha dhe kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, pasditen e sotme kanë shkuar në SPAK për të dhënë shpjegime në lidhje me videon, ku Alla shfaqet teksa konsumon kokainë.

Pas daljes nga prokuroria, Alla nuk komentoi për mediet, ndërsa tha vetëm se e ka në dorë drejtësia.

"E ka në dorë drejtësia. Nuk kam asnjë koment”,- u shpreh ai.

Ndërsa avokati i tij, Petrit Ismaili, u shpreh se video është montazh dhe se Alla nuk ka arsye të japë dorëheqjen nga posti i kryebashkiakut. Po ashtu, avokati theksoi se shumë shpejt do të sqarohet gjithçka.

Çfarë tha zoti Alla në deklarim?

Avokati: Nuk dha asnjë deklarim.

Çfarë pritet të ndodhi?

Avokati: Pritet të zbardhet. Absolutisht nuk e pranon, por do sqarohemi.

I qëndron zoti Alla deklarimeve të tij sa i takon videos si videomontazh?

Avokati: Në atë montazh video nuk duket qartë, kështu nuk kemi fare çfarë të deklarojmë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira, të cilat në veri do të sjellin shira afatshkurtër gjatë orëve të paradi

Përkeqësimi i motit në Durrës, me detin e trazuar kanë nxjerr në afërsi të bregut Velierën me emrin "Tiara" në zonën e Currilave, në afër

Një 39-vjeçar në Tiranë ka përfunduar nën akuzë në gjykatën e kryeqytetit, pasi i ka prerë flokët gruas në mënyrë që ajo mos të dilte dhe

Gëzim Çela bënte një ecje të përditshme buzë detit në Durrës, deri atëherë kur në shëtitoren bregdetare të qytetit filluan punimet e riko

Ministria e Shëndetësisë informon se në mbrëmje ka përfunduar testimi i pesë rasteve të dyshuara për koronavirusin COVID-19, të cilat kan

Ka ndërruar jetë 45-vjeçari nga Skrapari i cili u soll ditën e sotme në Tiranë për shkak të problemeve të rënda me rrugët e frymëmarrjes.

Pas mbledhjes së pasdites së sotme të Komitetit Teknik të Ekspertëve, me fokus masat paraprake për parandalimin dhe përhapjen e koronavir

Policia Bashkiake e Durrësit bën një apel për të gjithë qytetarët dhe subjektet private, që hedhin mbeturina në mënyrë abuzive.

Pas dorëheqjes nga detyra e drejtorit të Spitalit të Kavajës, Përparim Daiu ka dhënë detaje nga vendimi i tij.

Jep dorëheqjen drejtori i spitalit të Kavajës Përparim Daiu.