Vazhdon aksioni në Astir, IKMT shemb 2 objekte dykatëshe (VIDEO)

15/11/2019 - 09:45

Punonjësit e IKMT-së kanë vazhduar procesin e shembejve duke prishur 2 godina dykatëshe në zonën e Astirit, që është rrethuar mëngjesin e sotëm nga forca të shumta policore.

Pamjet nga aksioni në fjalë janë shpërndarë nga vetë Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, përmes një postimi në "Facebook".

Në ndryshim nga tri ditë më parë, kur pati përplasje fizike mes banorëve dhe punonjësve të Policisë e të IKMT-së, mëngjesi i sotëm po rezulton pa rezistencë nga ana e banorëve.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rritet numri i godinave në Durrës që do të shemben pas dëmtimeve të rënda të marra nga tërmeti i 26 nëntorit.

Pasi ka përfunduar dita e parë e shkollës pas dy javësh ndërprerjeje, bëhen të ditura emrat e shkollave që janë dëmtuar dhe si rrjedhojë

Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm.

Finalizohet operacioni policor ndërkombëtar “ROMANO 2017", arrestohen me qëllim ekstradimi tre shtetas të kërkuar nga drejtësia italiane,

Një anije tip ‘Velier’ ka ngecur në cektësi në zonën e Treportit në Vlorë.

Mëngjesin e 9 dhjetorit, studentët e Universitetit "Aleksandër Moisiu" në Durrës iu rikthyen auditorëve pas tërmetit që tronditi vendin m

Në vitin 2013 katër sizmologë të njohur në vend, Prof.Dr.Eduard Sulstarova, Prof.Dr.Shyqyri Aliaj, Prof.Dr.Siasi Koçiu dhe Prof.Dr.Betim

Shërbimet e Policisë Bashkiake të Durrësit vazhdojnë non stop punën në këto ditë të jashtëzakonshme që prej mëngjesit të 26 nëntorit kur

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare një nga mësueset më të nderuara të Durrësit dhe ish-kampionja kombëtare e ping pong-ut, Ver

Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë janë regjistruar disa lëkundje.