Vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese, KED dorëzon në Kuvend propozimet

14/10/2019 - 12:53

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka dërguar në Kuvend dy emrat e propozuar për vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese.

Në këtë mënyrë synohet konstituimi i Gjykatës Kushtetuese, e cila është në ngërç prej kohësh.

Propozimet e KED, vijnë në një kohë që Gjykata Kushtetuese prej afro dy vitesh është jashtë funksionit, për shkak të shkarkimeve të kryera në kuadër të procesit të vetingut. Aktualisht Kushtetuesja ka vetëm një anëtar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar në Facebook foton e një gruaje të infektuar nga Covid-19, e cila është e intub

Sipas MeteoAlb, vendi ynë në pjesën më të madhe do të vijojë të jetë me mot të qëndrueshëm, duke bërë që të kemi kthjellime dhe vranësira

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një status në Facebook ju drejtohet të gjithë atyre që nuk besojnë në ekzistencën e covid

Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i mjekut popullor në Lezhë, bashkë me nipin e tij, pasi akuzohet se mashtronte qytetarët me

Prokurorja më e re e SPAK, Manjola Kajana, u betua sot përpara Presidentit Ilir Meta.

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor në Durrës ka reaguar në lidhje me pretendimet që u ngritën sot për mungesën e tamponëve.

Kryetari i Sindikatës së Shëndetësisë në Durrës, Zija Alhysa, ka dalë sërish përpara kamerave, për të denoncuar mungesën e tamponëve.

Forcat e policisë së Durrësit kanë mbërritur para Prefekturës, ku ndodhet një numër i madh banorësh që po aplikojnë për grantin e rindërt

Me dhjetëra qytetarë nga Durrësi janë mbledhur në dyert e Prefekturës për të aplikuar për përfitimin e grantit të rindërtimit për banesat

Ministria e Shëndetësisë raporton se situata në Spitalin Infektiv vazhdon të jetë shumë serioze, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur