VIDEOLAJM/ Nuk ndalet shiu në Durrës, mbushen rrugët...

03/06/2019 - 13:03

 

Rreshjet e vazhdueshme e të pandërprera të shiut kanë shkaktuar mjaft problem në qarkullimin rrugor. Sasia e reshjeve të rëna gjatë natës dhe gjatë ditës së sotme, ka shkaktuar përmbytje të rrugëve në qytetin bregdetar.

Rruga në shëtitoren “Taulantia” prej mëngjesit ka qenë e përmbytur, e pakalueshme nga ana e këmbësorëve dhe me vështirësi nga mjetet.

720 milionë lekë u akorduan nga bashkia e Durrësit për zgjerimin dhe asfaltimin e kësaj rruge në buxhetin e vitit 2018.

Rruga u zgjerua, u shtua rrethrrotullimi para kullave binjake, dhe zgjerimi u bë deri në një fare pike ndërsa pjesa tjetër deri tek brryli ka mbetur gropa-gropa dhe në gjendjen që e sjell operatori ynë nëpërmjet pamjeve.

Thuajse për çdo vit asfalti i këtij segmenti i cili është edhe më i rrahuri për shkak se gjendet në zonën më të frekuentuar të Durrësit, është çarë për shkak të punimeve të ndryshme e njëpasnjëshme.

Por pavarëisht ndërhyrjeve që kanë lënë gjurmët e tyre në rrugë, si copa arrnimi, sërish përmbytet. Me të drejtë jo vetëm banorët e lagjes numër një por edhe ata mysafirët e shumë që na vijnë në Durrës pyesin. Çfarë bëhet kështu në zonën dhe rrugën më të frekuentuar prej tyre?

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gota e pjata plastike, degë pemësh apo dheu nga vazot e luleve që ishin vendosur deri pak orë më parë në sheshin kryesor të qytetit të Du

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.

Ditën e sotme në portin e Durrësit ka mbërritur një anije ushtarake, pjesë e marinës turke.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në vijim të kontrolleve rigoroze në të gjitha subjektet që prodhojnë, përpunojnë dhe tregtojnë produkte us

Një milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh pritet të skadojnë në fund të këtij viti.

Pas prishjes së ndërtesës katër katëshe, pranë stadiumit të ri "Arena Kombëtare", radhën e pati një ndërtesë në Kashar për t'i hapur rrug

Në Shqipëri shumica socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj p

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka përzgjedhur 15 emrat e prokurorëve, të cilët do të vijojnë garën për t’u bërë pjesë e Prokurorisë së Po

 Kanë kaluar dy ditë pas ngjarjes së ndodhur në kanionin e Holtës, ku humbi jetën 26-vjecarja, Desantila Sollaku, nga prurjet e fuqishme