Vrasja e Devi Kasmit, shtetasi grek rithirret dëshmitar

28/01/2020 - 11:01

Gjykata Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit rithërret si dëshmitar shtetasin grek Apostol Mildis, taksist, për atentatin ndaj Devi Kasmit.

Ai është kërkuar nga i akuzuari Eftimios Eftimiu, i cili pretendon se kur hyri në Shqipëri kishte biseduar me taksistin dhe i ka treguar qëllimin pse po vinte. Ndaj procesi gjyqësor tek GJKKO ndaj Efthimios Efthimio, Elton Halipaj, Malvin Dinellari, Aurel Hoxhallari, shtyhet për më 11 shkurt.

Gjykata pranon kërkesën edhe për të pandehurin Elton Halipaj, i cili kërkoi tre dëshmitarë, që sipas tij provojnë që ditën e ngjarjes, kur u vra Devi Kasmi ishte duke blerë ilaçe në një farmaci.

Devi Kasmi u ekzekutua në Tiranë, pas një pritje të ngritur në rrugën “Kongresi i Manastirit”. Dy persona me motoçikletë, kryen qitje me pistoletë, duke vrarë 41-vjeçarin. Ata kanë qëlluar pesë herë, në kokë dhe në trup, duke u siguruar për ekzekutimin e shënjestrës së tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moti i keq pritet të përfshijë gjirin e Durrësit nga e premtja e kësaj jave deri të hënën e javës së ardhshme. Rrebeshi i parë i vjeshtës

  • Miratohen dy kërkesa për leje për hapje pusesh shpimi

Në Gjykatën Penale të Tiranës është zhvilluar seanca për ngjarjen e 13 shkurtit të 2019-ës, ku Lirie Xhepa u gjet e pajetë në liqenin e S

Mjekët e Qendrës Spitalore Universitare "Nënë Tereza" kanë paralajmëruar se ditën e nesërme se do të mbajnë një protestë rreth orës 10:00

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Gjermania mbështet Shqipërinë me aparatura duke i dhuruar 10 respiratorë të rinj.

Policia e shtetit ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundi sa i përket punës së këtij institucioni në të gjithë vendin.

Mbetet i pakonfirmuar denoncimi i një dite më parë i ish-deputetes demokrate, Albana Vokshi se mësues në gjimnazin "Gjergj Kastrioti", dy

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.