Xhafaj: Kush bën të fortin në lokale, lagje e qytete, do t’i nxijmë jetën!

23/10/2018 - 15:06

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar pas publikimit të të dhënave për operacionin “Ndëshkimi i të fortëve” të nisur që prej 20 shtatorit që ka çuar në pranga mbi 300 persona. Xhafaj shkruan në Twitter se do të ketë ndëshkim për të gjithë ata që bëjnë të fortin në lokale, lagje e qytete.

“Kush guxon të bëjë të fortin përballë shtetit, Policia do i nxijë jetë”, kërcënon Xhafaj.

Ministri paralajmëron se së shpejti do të prezantohet paketa antikrim me masa më të ashpra.

REAGIMI I XHAFËS

Forca e Ligjit në veprim, parandalim dhe ndëshkim të veprimtarisë kriminale. Operacioni policor ‘Ndëshkimi i ‘të fortëve’ në kontrollin e territorit rezultate të jashtëzakonshme. Në rreth 30 ditë, mbi 300 persona të arrestuar!

Mjedis mbytës dhe Ndëshkim për ata ‘Të fortët’ e lokaleve, lagjeve & qyteteve tona dhe shantazhuesve të biznesit. Qetësi, rend e siguri për qytetarët, kudo që ata janë. Kush guxon të bëj ‘të fortin’ përball shtetit, Policia do t’i ‘nxijë’ jetën!
Shumë shpejt prezantojmë paketën antikrim me masa më të ashpra. Aksione të tjera dhe rezultate konkrete. Kjo është Policia e Shtetit në veprim me Forcën e Ligjit, në shërbim të qytetarëve!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më datën 21 nëntor 2018, në ambientet e Royal G Hotel Durrës, u zhvillua një workshop për kuadrin ligjor dhe kapacitetet e reagimit ndaj

Një qytetare nga Durrësi ka denoncuar pranë redaksisë së DurrësLajm vjedhjen e lokalit të saj nga punonjësja që kishte marrë në punë si b

Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadorit Bernd Borchardt interesimit të gazetarëve për reformën zgjedhore, situatën në KQ

Task Forca Antikorrupsion propozon shkarkimin nga puna të Drejtorit të Drejtorisë Rajonale të ALUIZNI-t, Vlorë Ardian Musta

Qeveria cakton datën e premte 30 nëntor 2018 ditë pushimi për punonjësit e administratës shtetërore.

Ashtu si Spitali Rajonal edhe në Poliklinikën e Specialiteteve në Durrës, mjekët po përballen çdo ditë e më shumë me radhë të gjata si re

Policia ka paditur në prokurori disa banorë të zonës së "Astirit", të cilët kanë marrë pjesë në protestat e zhvilluara ditët e fundit.

Më 28 tetor të këtij viti, kryeministri Rama u ndal në një prej familjeve më të varfra të Shijakut.

Në datë 20 nëntor, 2018, Rektori i Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD), Prof. Dr.