Zëvendësohen pishat e vogla tek Sfinksi (VIDEO)

24/09/2018 - 17:50

   Punonjësit e ndërrmarrjes së Gjelbërimit në Durrës kanë tre ditë që po punojnë në këtë shesh.

Fillimisht shkulën pishat e vogla e tani kanë nisur t’i zëvendësojnë me pisha që janë disa metra të larta. Sheshi përreth Sfinksit është kthyer në një vend mjaft të preferuar nga turistët dhe qytetarët durrsakë, ku mbrëmjeve kushdo preferon të bëjë xhiron e përditshme.

Por jo vetëm shëtitje. Në këtë shesh zhvillohen edhe aktivitete masive kulturore dhe argëtuese. Sheshi dhe Sfinksi janë bërë objektet simbol të qytetit të Durrësit.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokurorisë së Krujës i kanë mjaftuar një muaj e gjysëm hetime që të finalizojë me sukses dosjen penale kundër Rexhep Rrajës, djalit të d

2700 aplikantë do t'i nënshtrohen sot konkursit për të qenë pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shtetit.

Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime e vranësira të shpeshta në të gjithë territorin e vendit.

Kryeministri Edi Rama deklaroi se pas datës 1 Janar 2019-të në Shqipëri do të mbyllen të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë, por nuk tha

Nesër Gjykata e Krimeve të Rënda, pritet të vendosë për fatin e dosjes së çështjes së bujshme “Tahiri”, por ish-ministri i Brendshëm shfa

Ka shkuar disa kilometra radha e automjeteve mbrëmjen e sotme në aksin Durrës – Tiranë.

Opozita mesa duket ka bashkëpunëtorë edhe në radhët e Policisë së Shtetit .

OSHEE, në një njoftim për mediat, ka bërë më dije se nesër në Tiranë do të ketë ndërprerje në disa zona.

Edhe përgjatë javës së tretë të muajit tetor, sërish në vendin tonë do të mbizotërojnë temperatura të ngrohta, të cilat janë jonoramle pë

Duke përfituar nga temperaturat e larta jo të zakonshme për stinën e vjeshtës, qytetarë të shumtë iu drejtuan sot bregut të detit në Durr